Lublin 700 lat Lublina UMCS
Po wygraną z liderem

Po wygraną z liderem

Starcie z liderem tabeli po dwutygodniowej przerwie. Koszykarki AZS UMCS II wracają na pierwszoligowe parkiety w walce o utrzymanie. Tym razem podopieczne Darii Cybulak staną przed niełatwym zadaniem. Zagrają z TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Lublinianki są dokładnie na półmetku w rozgrywkach grupy D. W pięciu rozegranych spotkaniach dwukrotnie schodziły z parkietu jako zwyciężczynie.

Jutro akademiczki zmierzą się z niepokonaną jak dotąd ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego. Będzie to drugie starcie tych drużyn, bowiem już raz spotkały się one w ramach rozgrywek w grupie walczącej o utrzymanie. Miesiąc temu lepsze okazały się ostrowianki, które wygrały 71:64 na własnym parkiecie. Podopieczne Andrzeja Kowalczyka zapewniły sobie wygraną dopiero na nieco ponad minutę przed końcem spotkania. W szeregach lubelskiego zespołu najlepiej zaprezentowała się Kinga Piędel, która rzuciła 16 punktów.

Lublinianki miały dwa tygodnie na złapanie oddechu i odpoczynek. Wszystko przez przełożone spotkanie rewanżowe z drużyną Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów.

Wiadomo już, że w przyszłym sezonie na zapleczu Tauron Basket Ligi Kobiet na pewno nie zobaczymy zespołu ŁKS SMS Łódź. Kwestia drugiego spadkowicza wciąż pozostaje otwarta. Żaden z zespołów, z wyjątkiem wygrywającej wszystko Ostrovii, nie może czuć się jeszcze bezpiecznie.

Początek spotkania AZS UMCS II – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski jutro o godzinie 16. Miejscem starcia będzie tradycyjnie hala MOSiR im. Zdzisława Niedzieli.

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas