Zabrakło niewiele

Do szczęścia zabrakło tylko kilku punktów. Koszykarki AZS UMCS II na własnym parkiecie przegrały z liderem grupy, TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski, 61:66.

Akademiczki dobrze rozpoczęły spotkanie szybko rzucając 9 punktów i nie tracąc żadnego. Jednak przyjezdne nie wystraszyły się ataków miejscowych i zaczęły odrabiać straty. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:14 dla lublinianek. W drugiej odsłonie ostrowianki dobrze rzucały za trzy punkty i szybko dogoniły rywalki. Na cztery minuty przed końcem tej kwarty było po 23. Na taki przebieg boiskowych wydarzeń nie pozostała bierna trener rezerw AZS-u Daria Cybulak i poprosiła o „czas”. Na niewiele zdały się jej uwagi, ponieważ lublinianki po drugiej partii przegrywały 27:35.

W trzeciej odsłonie akademiczki zabrały się za odrabianie strat. Niestety, podopieczne trenera Andrzeja Kowalczyka dobrze grały w ataku i po trzech minutach było już 29:42 dla Ostrowa. Po raz kolejny o przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec lubelskiego zespołu. Po chwili oddechu, lublinianki zaczęły grać lepiej i przed decydującą częścią meczu zniwelowały straty do 9 punktów - 42:51. W ostatniej partii gospodynie zagrały skutecznie w ataku i na minutę przed końcem spotkania było 62:61 na korzyść zespołu z Ostrowa. Niestety, akademiczkom nie udało się wyjść na prowadzenie, a cały mecz zakończył się wynikiem 66:61 dla przyjezdnych.

- Zazwyczaj jest tak właśnie, że po dobrej pierwszej kwarcie następuje rozprężenie, ale na to uczulałam dziewczyny. Mówiłam, że gramy tak, jak byśmy grali od 0:0, że to, że idzie nam dobrze w pierwszej kwarcie nie znaczy, że cały mecz będzie tak wyglądał i że gra się 40 minut. Znowu przegraliśmy na własne życzenie – nie kryje swojego rozczarowania trener gospodyń Daria Cybulak.

Kolejny mecz AZS UMCS II zagra w sobotę w Łodzi z tamtejszym ŁKS SMS.

AZS UMCS II - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 61:66 (19:14, 8:21, 15:16, 19:15)

AZS: Grygiel 2, Dulęba 22, Trzeciak 5, Witkoś 10, Kasperska 13 - Buksińska 2, Krajewska 2, Kędzierska 3, Poleszak 2

Trener: Daria Cybulak

Ostrovia: Winnicka 4, Jasnowska 22, Parysek 17, Kaczmarek 16, Mistygacz 3 - Mielczarek 2, Krzyżaniak 2

Trener: Andrzej Kowalczyk

Sędziowie: Bartłomiej Kucharski, Robert Rydz