Wysoka wygrana nad ŁKS SMS Łódź

Koszykarki rezerw AZS UMCS Lublin pewnie pokonały ŁKS SMS Łódź 86:46. Dzięki okazałemu zwycięstwu akademiczki przedłużyły swoje szanse na pozostanie w gronie pierwszoligowców.

W sobotnim spotkaniu ekipę rezerw wzmocniły Grażyna Witkoś i Katarzyna Trzeciak. W miarę wyrównana walka toczyła się tylko w pierwszej kwarcie, którą od prowadzenia 8:0 rozpoczęły gospodynie. Później łodzianki odrobiły straty a nawet wypracowały sobie minimalną przewagę 11:10 i 16:15. To było jednak ich ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem AZSu 25:16.

Druga kwarta to całkowita dominacja gospodyń, które w tej części gry pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 9 punktów. Niesamowitą skutecznością popisała się Jessica Dulęba, która tylko w drugiej kwarcie zdobyła 19 punktów a w całym spotkaniu zapisała ich na swoim koncie aż 24. Dzięki dobrej obronie i skuteczności w ataku lublinianki po pierwszej połowie prowadziły już 54:25.

Dwie ostatnie kwarty miały podobny przebieg. Lublinianki utrzymywały wysokie prowadzenie a przyjezdne nie mogły znaleźć drogi do kosza i popełniały sporo błędów.

- Pomogła nam przede wszystkim zespołowa gra. Mamy nadzieję, że uda nam się to pokazać także w kolejnych spotkaniach- przyznała po meczu Kaja Grygiel.

Przed ostatnią kwartą prowadzenie lublinianek wynosiło 73:32. Wobec tego w ostatniej odsłonie trener Daria Cybulak dała szansę zawodniczkom, które do tej pory nie miały zbyt wielu okazji by pokazać się na parkiecie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się miażdżącym zwycięstwem akademiczek 86:46.

- Dziewczyny pokazały, że potrafią zagrać w pełni skoncentrowane przez cały mecz a nie tylko w pierwszej połowie, na to uczulałam je w przerwie- mówiła Daria Cybulak.

Kolejny mecz rezerwy AZSu rozegrają już w przyszłą niedzielę. W hali MOSiR podejmą MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.

AZS UMCS II Lublin – ŁKS SMS Łódź 86:46 (25:16, 29:9, 19:7, 13:14)

Punkty dla AZS UMCS: Jessica Dulęba 24, Katarzyna Trzeciak 13, Anna Kasperka 10, Grażyna Witkoś 10, Kaja Grygiel 7, Agata Smoleń 6, Katarzyna Krajewska 5, Magdalena Buksińska 4, Aleksandra Kędzierska 3, Dominika Poleszak 2, Paulina Siudak 2, Agnieszka Słoboda.