Czas na walkę o utrzymanie

Koniec marzeń o playoffs. Koszykarki Pszczółka AZS UMCS przegrały spotkanie „ostatniej szansy” i będą musiały powalczyć o utrzymanie w lidze. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka uległy na wyjeździe zespołowi Chemat Basket Konin 67:71.

Dobrze w ten mecz weszły gospodynie tego pojedynku. Chemat zaliczył na start serię 6:0. Po stronie AZS-u skutecznymi akcjami odpowiedziała Angel Robinson. Rywalki za wszelką cenę chciały jednak szybko zbudować wysoką przewagę. Ta sztuka udała im się już po 7 minutach gry, kiedy to objęły prowadzenie 21:9. „Pszczółki” wzięły się jednak do pracy w końcówce kwarty i odrobiły sporą część strat. Po pierwszej odsłonie Konin prowadził 23:17. W kolejnej partii goście rozpoczęli mozolne zmniejszanie przewagi przeciwniczek. Dobrze w ofensywie spisywała się Aldona Morawiec, która prowadziła grę swoich koleżanek. W ciągu ostatnich 2 minut pierwszej połowy meczu Angel Robinson i Natalia Żandarska trzykrotnie wyrównywały wynik rywalizacji. Ostatecznie stanęło na rezultacie 36:36.

Trzecia kwarta stała pod znakiem wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno lublinianki, jak i ich rywalki walczyły o każdą piłkę. AZS po raz pierwszy w tym starciu objął prowadzenie 38:36 po celnym rzucie Aldony Morawiec. Drużyna z Konina dobrze jednak spisywała się w ataku i nie pozwoliła przyjezdnym odskoczyć na kilka punktów przewagi. Zacięta walka trwała do ostatnich sekund tej partii. Przed czwartą kwartą Chemat nieznacznie wygrywał 58:54. Jak się jednak okazało, czteropunktowa zaliczka wystarczyła do odniesienia sukcesu. Ostatnią kwartę oba zespoły zagrały na remis. Lublinianki zagrały na niskiej skuteczności rzutowej i nie zdołały odrobić straty. Pszczółka AZS UMCS przegrała z Chematem Basket Konin 67:71. W lubelskiej ekipie 23 punkty zgromadziła na swoim koncie Angel Robinson, która zagrała pełne 40 minut.

- Chemat odskoczył nam za bardzo na początku meczu na ponad 10 punktów przewagi. Później udało nam się to zniwelować. W końcówce graliśmy już cios za cios. Rywalki znowu nam odskoczyły, ale my odrobiliśmy straty. Przestrzeliliśmy jednak rzuty w ostatnich akcjach i to nas kosztowało zwycięstwo. Wiadomo już, że zagramy w play-outach. Miejmy nadzieję, że szybko do zdrowia wróci Dara Taylor – tłumaczy trener Pszczółka AZS UMCS – Krzysztof Szewczyk.

„Pszczółki” będą musiały powalczyć o utrzymanie w Tauron Basket Lidze Kobiet. Oprócz nich w fazie play-out znalazły się także zespoły: Chemat Basket Konin, Basket Gdynia i Widzew Łódź. Lublinianki już w środę wracają na parkiety TBLK. W Lublinie zmierzą się z Basketem Gdynia.

Chemat Basket Konin – Pszczółka AZS UMCS 67:71 (23:17, 13:19, 22:18, 13:13)

Pszczółka: Morawiec 16, Bejtić 2, Bussie 11, Robisnon 23, Kotnis – Żandarska 6, Tomiałowicz 9, Trzeciak

Trener: Krzysztof Szewczyk

Chemat: Ellenberg 5, Dąbek 8, Brown 14, Urbaniak 5, Taylor 24 – Płóciennik 6, Kaja 7, Baletić 2, Durak, Visgaudaite

Trener: Dalius Ubartas

Sędziowie: Dariusz Włodkowski, Marcin Bieńkowski, Michał Sosin