Porażka szczypiornistek

W sobotnim meczu I ligi piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździez UKS PCM Kościerzyna aż 19:34. Drużyna Moniki Marzec i Izabeli Puchacz wystąpiła w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Zabrakło m.in. Kingi Tess-Mazurek, Sylwii Grodzickiej i kontuzjowanej Aleksandry Piech.

Lublinianki czekało nie lada wyzwanie. Ekipa z Kościerzyny zaliczana jest do najsilniejszych drużyn zaplecza PGNiG Superligi. Jak się później okazało wyższość gospodyń w sobotnim meczu nie podlegała żadnej dyskusji. UKS przewagę uzyskał już w pierwszych minutach meczu. Akademiczki w Kościerzynie nie miały swojego dnia. Grały źle. Wykorzystała to ekipa z Pomorza, która systematycznie powiększała przewagę, by do przerwy prowadzić 17:7.

Taka strata nie napawała optymizmem przed drugą połową. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Rozpędzony UKS nadal przeważał i zdobywał kolejne bramki. Ostatecznie zwyciężył różnicą piętnastu trafień 34:19.Najskuteczniejszą lubelską zawodniczką w Kościerzynie była Karolina Wawrzonek, która w drugiej części spotkania czterokrotnie wpisała się na listę strzelczyń. Po trzy gole dorzuciły inne skrzydłowe Agnieszka Blaszka i Jagoda Lasek.

W następnej kolejce MKS AZS UMCS na Globusie zmierzy się z beniaminkiem KPR Kobierzyce.

UKS PCM Kościerzyna – MKS AZS UMCS Lublin 34:19 (17:7) MKS AZS: Nóżka, Frodyma – Wawrzonek 4, Blaszka 3, Lasek 3, Zarzycka 2, Kot 2,Tkaczyk 2, Jarosz 2, Adamczyk 1.