Lublin 700 lat Lublina UMCS
Dwumecz w Lublinie

Dwumecz w Lublinie

AZS UMCS II rozegra dwumecz w Lublinie. Podopieczne Darii Cybulak dzisiaj zmierzą się z MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Jutro natomiast rozegrają zaległe spotkanie 6. kolejki z Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski.

W ostatnim swoim meczu lublinianki pewnie pokonały spadkowicza z I ligi ŁKS SMS Łódź 86:46. Po siedmiu spotkaniach w grupie walczącej o utrzymanie AZS UMCS II jest na 9. miejscu z 21 punktami na koncie. Tracą tylko 2 „oczka” do następnego w tabeli zespołu SKK Polonia Warszawa.

Dzisiejszy rywal lubelskiej ekipy jest na 6. lokacie i ma 24 punkty w ligowej tabeli. Ostatnio po zaciętym pojedynku pokonały AZS Uniwersytet Gdański 83:78.

Najgroźniejsza w zespole z Jeleniej Góry jest silna skrzydłowa Martyna Stasiuk. 26-latka, razem z rzucającą Agatą Krygowską, jest liderką drużyny w zdobyczach punktowych. Średnio trafia 16 „oczek” na mecz. Jest również świetną zbierającą i w każdym spotkaniu gromadzi na swoim koncie prawie 14 piłek. Drugą zawodniczką, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest wspomniana Agata Krygowska. Rozdaje najwięcej asyst w zespole (2.8).

Poniedziałkowe rywalki AZS-u – Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski – zajmuje 4. pozycję w tabeli i ma 25 punktów. Gorzowianki minimalnie pokonały SKK Polonia Warszawa 58:56 w meczu 8. kolejki I ligi.

Aż 5 zawodniczek z Wielkopolski notuje średnio powyżej 10 punktów na mecz. Skrzydłowa Alicja Witkowska gromadzi ich najwięcej, bo nieco ponad 17. Do tego dokłada ponad 5 zbiórek i prawie 2 asysty na mecz. Liderką w zbiórkach jest Beata Jaworska, która w każdym spotkaniu zbiera z tablic 11 piłek.

Początek pierwszego meczu AZS UMCS II kontra MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra dzisiaj o 18 w lubelskiej hali MOSiR. Jutro natomiast lublinianki na parkiet wybiegną o godzinę wcześniej na spotkanie z Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski.

Zapraszamy do kibicowania!

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas