Zwycięstwo przed własna publicznością

W 9. kolejce I ligi koszykówki kobiet, w której zespoły walczą o utrzymanie, koszykarki AZS UMCS II Lublin podejmowały w hali MOSIR MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Gospodynie wygray to spotkanie 75:58.

Lublinianki dobrze rozpoczęły to spotkanie i po 7 minutach gry było 18:14. Prowadzenia nie oddały już do końca pierwszej kwarty, którą pewnie wygrały 27:22.

W drugiej odsłonie przyjezdne zaczęły lepiej grać pod koszami co spowodowało, że na 2 minuty przed końcem tej partii wyszły na jednopunktowe prowadznie. Opiekun AZS UMCS II Daria Cybulak poprosiła w tym momencie o "czas". Jej uwagi szybko dały rezultaty, ponieważ druga kwarta zakończyła sie wynikiem 42:39 dla gospodyń.

Po dłuższej przerwie lublinianki dobrze rzucały z dystansu, jednak gorszy okres gry w obronie spowodował, że nie potrafiły zbudować bezpiecznej przewagi. Na 5 minut przed końcem trzeciej odsłony było 50:45 dla gospodyń. Przyjezdnym zmęczenie coraz bardziej dawało się we znaki i nie wykorzystywały sytuacji w ataku oraz popełniały proste błędy w obronie. Taki obrót sprawy spowodował, że trzecia część zakończyła się wynikiem 59:47 na korzyść lubelskich akdemiczek.

- Mam pretensję troche do dziewczyn jeżeli chodzi o obronę, która była zbyt nonszalancka. Dziewczyny wiedziały, że do Lublina przyjedzie tylko 6-7 zawodniczek, więc myslały, że dadzą radę spokojnie. Jelenia Góra jest jednak bardzo ambitnym zespołem i bardzo ciężko się z nimi gra - wyjaśnia trener AZS UMCS II Daria Cybulak.

W ostatniej kwarcie gospodynie konsekwentnie budowały swoją przewagę, by całe spotkanie wygrać 75:58.

Kolejne spotkanie rezerwy Pszczółki AZS UMCS rozegrają już dziś z Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski o godzinie 17. Mecz tradycyjnie w hali MOSIR przy Alejach Zygmuntowskich.

AZS UMCS II - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 75:58 (27:22, 15:17, 17:8, 16:11)

AZS: Morawiec 16, Trzeciak 16, Witkos 10, Tomiałowicz 11, Kotnis 2 - Grygiel 3, Dulęba 8, Kasperska 5, Krajewska 2, Poleszak 2, Smoleń, Kędzierska

Trener: Daria Cybulak

MKS: Myślak 4, Krygowska 11, Misiek 12, Stasiuk 18, Pawlukiewicz 13 - Paradowska, Palewicz

Trener: Dariusz Tomasik

Sędziowie: Grzegorz Łata, Mariusz Godek