Rewanż na korzyść AZS-u

Zwycięstwo po słabym występie na własnym parkiecie. Pszczółka AZS UMCS zrewanżowała się Chematowi Basket Konin za środową porażkę u siebie. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka wygrały w hali rywalek 80:66.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch szybkich i co ważne skutecznych akcji w wykonaniu Olivii Tomiałowicz i Angel Robinson. Kwarta była w miarę wyrównana przez pierwsze 4 minuty, rywalki również zaczęły rzucać. Wtedy jednak stanęły, dzięki solidnej defensywie „Pszczółek” Lublinianki dobre akcje w obronie zamieniały na skuteczne zagrania w ataku. Gospodynie po chwili niemocy złapały drugi oddech i wróciły do gry. AZS nie zwalniał jednak tempa i cały czas dokładał kolejne punkty. Po pierwszych 10 minutach prowadził 26:20. Lepiej w drugą odsłonę spotkania weszły koszykarki z Konina. Po celnych trafieniach Renee Taylor, Glorii Brown i  Aleksandry Kaji wyszły na prowadzenie 27:26. Mecz wyrównał się i przez kilka minut minimalną przewagę utrzymywały gospodynie tego pojedynku. Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy przy stanie 36:37 „Pszczółki” zaczęły festiwal strzelecki. Trafiły 11 kolejnych punktów, a rywalki odpowiedziały tylko jedną skuteczna akcją. AZS wygrywał 47:39.

Trzecia partia to systematyczne budowanie przewagi przez przyjezdne. „Pszczółki” prezentowały solidną koszykówkę po obu stronach parkietu. Drużynie w ofensywie przewodziła Aldona Morawiec, która tylko w tej kwarcie zdobyła 8 punktów. Zawodniczki z Konina miały spore problemy z powstrzymywaniem lepiej dysponowanych rywalek i z wykańczaniem akcji na atakowanej tablicy. Przed ostatnią kwartą lublinianki miały w zapasie aż 24 punkty – 70:46. Jak się okazało, taka rezerwa wystarczyła. Basket był co prawda lepszy w czwartek odsłonie, ale strata była zbyt duża do odrobienia. Pszczółka AZS UMCS po raz pierwszy w tym sezonie pokonała zespół Chematu Basket Konin – 80:66. Bardzo dobre zawody rozegrały Olivia Tomiałowicz i Aldona Morawiec. Pierwsza z nich zdobyła 29 punktów trafiając 7 celnych „trójek” na 11 prób. Druga natomiast zakończyła mecz z double-double na koncie (22 „oczka” i 10 zbiórek). Taką linijką statystyczną może pochwalić się także Asya Bussie (10 punktów i 10 zbiórek).

„Pszczółki” czeka jeszcze spotkanie wyjazdowe z Basketem Gdynia. Ten mecz lublinianki rozegrają w środę.

Chemat Basket Konin – Pszczółka AZS UMCS 66:80 (20:26, 19:21, 7:23, 20:10)

Pszczółka: Morawiec 22, Bussie 10, Taylor 4, Robinson 13, Tomiałowicz 29 – Trzeciak 2, Kotnis, Witkoś, Bejtić

Trener: Krzysztof Szewczyk

Chemat: Ellenberg 5, Dąbek 4, Brown 21, Urbaniak 11, Taylor 19 – Płóciennik 2, Kaja 4, Durak, Visgaudaite

Trener: Dalius Ubartas

Sędziowie: Robert Zieliński, Robert Mordal, Jan Piróg