X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Przegrana szczypiornistów

Przegrana szczypiornistów

Szczypiorniści AZS UMCS przegrali wczorajsze spotkanie 6.kolejki pierwszej ligi. Akademicy ulegli viceliderowi tabeli ekipie Viretu CMC Zawiercie 19:40.

Wyrównaną walkę obie drużyny toczyły tylko na poczatku spotkania. Później przyjezdni nie mieli większych problemów ze sforsowaniem defensywy AZS-u. Jeśli dodamy do tego niską skuteczność gospodarzy w ataku to prowadzenie przyjezdnych 18:10 po pierwszej połowie nie powinno dziwić. - Trafiliśmy na mocnego przeciwnika, który dzisiaj był poza naszym zasięgiem.To wieloletni uczestnik rozgrywek pierwszej ligi, ich miejsce w tabeli nie jest dziełem przypadku, bo walczą o wejście do ekstraklasy- tłumaczył trener Mieczysław Granda. 

Obraz gry niewiele zmienił się w drugiej części meczu. Lublinianie wciąż nie potrafili przełamać obrony zespołu gości, popełniając jednocześnie proste błędy. Przyjezdni nie mieli problemów z wykorzystywaniem tej sytuacji dzięki czemu sukcesywnie powiększali przewagę. Świetną skutecznością w niedzielę popisywał się skrzydłowy Viretu, Damian Kapral, który trafiał do lubelskiej bramki jedenaście razy. Mecz zakończył się przegraną gospodarzy 19 do 40. - Nawet nie wiem co mam powiedziec o tym meczu, bo nie zaprezentowaliśmy kompletnie nic. Brakowało nam zgrania, płynności w ataku. To spowodowało, że przeciwnik wyprowadzał skuteczne kontrataki, stąd taki okazały wynik, niestety nie dla nas- mówił Dominik Jurek.

Po tym spotkaniu AZS UMCS pozostaje na dwunastym miejscu w tabeli grupy B pierwszej ligi. Na prowadzeniu nadal Śląsk Wrocław i Viret Zawiercie, które po sześciu kolejkach mają na swoim koncie po dwanaście oczek. W następnej serii gier podopieczni Mieczysława Grandy zagrają na wyjeździe ze wspomnianym  liderem, Śląskiem Wrocław.

Wspierają Nas