Kolejny sukces młodych zawodniczek

Sukces zawodniczek AZS UMCS II. Magdalena Buksińska wywalczyła złoty medal na Turnieju Selekcyjnym U-18 kobiet w koszykówce 3x3.

W zawodach wzięły udział dwie koszykarki z lubelskiego klubu UKS Piątka: Kaja Grygiel i Magdalena Buksińska. Pierwsza z nich okazała się najlepszym strzelcem w konkursie „trójek”. Druga natomiast razem z Julią Niemojewską (SMS PZKosz Łomianki) i Pauliną Żukowską (CCC Polkowice) stanęła na najwyższym stopniu podium pokonując 7 innych ekip.

- To był dla nas bardzo udany turniej. Nasz skład był zmieniony w porównaniu do poprzedniej edycji zawodów. Grałam z bardzo dobrą wysoką zawodniczką i rozgrywającą. Kaja też jest na pewno zadowolona, bo wygrała konkurs rzutów za trzy punkty - podkreśla zwyciężczyni Magdalena Buksińska.

To nie pierwszy sukces lubelskiego duetu. Pod koniec marca Magdalena Buksińska i Kaja Grygiel razem z Aleksandrą Parzeńską (wtedy Ostrovia Ostrów Wielkopolski, teraz SMS PZKosz Łomianki) zajęły 3. miejsce w Narodowym Turnieju Kwalifikacyjnym U-18 w koszykówce kobiet 3x3.