Pierwsza porażka w sezonie

Koszykarki AZS UMCS Lublin poniosły pierwszą porażkę w tym sezonie. Podopieczne Sławomira Depty   przegrały na wyjeździe z KKS Olsztyn 65:78.

Niepokonane przed własną publicznością Olsztynianki rozpoczęły mecz od wypracowania kilkupunktowej przewagi. Akademiczki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, ale końcówka należała do gospodyń, które wygrały pierwszą partię 21:14.

Drugą kwartę po początkowym przestoju w grze, zwyciężyły koszykarki AZS-u. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 37:36 dla KKSu. W trzeciej kwarcie gospodynie przejęły inicjatywę i zaczęły wykorzystywać nieskuteczność koszykarek Sławomira Depty. Dzięki temu wygrały tę partię różnicą dziesięciu punktów.

W ostatniej odsłonie zmobilizowane Lublinianki nieco podkręciły tempo i po serii skutecznych rzutów zmniejszyły prowadzenie rywalek do zaledwie dwóch punktów. Zespołowi AZS-u nie udało się jednak w konsekwencji dogonić gospodyń.

Pomimo czwartkowej porażki AZS UMCS Lublin zajmuje pierwsze miejsce w tabeli gr. A I ligi, mając w dorobku 11 punktów zdobytych w sześciu spotkaniach. Akademiczki pozostaną na pozycji lidera do niedzieli, gdy swój mecz rozegra MKK Siedlce.

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin podejmie w niedzielę, 10 listopada, o godz. 18.00 w swojej hali Mon-Pol Płock, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

KKS Olsztyn – AZS UMCS Lublin 78:65 (21:14, 16:22, 21:11, 20:18)

KKS Olsztyn: Markiewicz 25, Różyńska 18, Polak 17, Wichłacz 10, Burandt 4, Zajączkowska 2, Spittal 2.