Lublin 700 lat Lublina UMCS
MKS AZS UMCS Lublin-KPR Kobierzyce

MKS AZS UMCS Lublin-KPR Kobierzyce

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin po krótkiej przerwie wracają na ligowy parkiet. W sobotę o godzinie 15:30 lublinianki na Globusie zagrają z KPR Kobierzyce. Jest to zaległy mecz 6. kolejki I ligi. 

Akademiczki będą chciały zrehabilitować się za ostatnią porażkę z UKS PCM Kościerzyna. Przypomnijmy, że przed dwoma tygodniami mocno osłabiony zespół Moniki Marzec i Izabeli Puchacz przegrał na wyjeździe 19:34. 

Lubelska drużyna po pięciu spotkaniach z sześcioma punktami na koncie zajmuje w tabeli zaplecza PGNiG Superligi siódmą pozycję. Dotychczasowy bilans to trzy zwycięstwa i dwie porażki. 

Najbliższy rywal MKS AZS UMCS to beniaminek pierwszoligowych rozgrywek, który jak na razie pokazuje się z dobrej strony. KPR jest piąty i przegrał tylko raz, zaledwie jedną bramką w Kościerzynie 26:27. W pozostałych spotkaniach ekipa z Kobierzyc zremisowała ze Słupią Słupsk i Dwójką Profil Nowy Sącz oraz pokonała Polonię Kępno i SMS Płock. 

Sztab szkoleniowy MKS AZS UMCS w sobotę nie będzie mógł wystawić pełnego składu. Problemy z barkiem ma Dorota Adamczyk, natomiast Aleksandra Piech, która doznała kontuzji nogi podczas meczu w Dobrzeniu Wielkim, na pewno nie zagra już tym roku. 

MKS AZS UMCS Lublin – KPR Kobierzyce 2.11 (sobota) g. 15:30

Wspierają Nas