Lublin 700 lat Lublina UMCS
Morawiec i Owczarzak z powołaniem

Morawiec i Owczarzak z powołaniem

Nasze koszykarki zostały dostrzeżone przez selekcjonera reprezentacji Polski. Teodor Mołłow rozpoczął już poszukiwania zawodniczek, które chciałby widzieć w swoim zespole.

Aldona Morawiec oraz Dominika Owczarzak otrzymały powołanie na konsultację szkoleniową Reprezentacji Polski kobiet. Rozpocznie się ona 28 września. Wtedy też dziewczyny będą już musiały być w Pruszkowie. Tam też pozostaną do 3 października.

Dla obu zawodniczek nie jest to pierwsze tego typu wyróżnienie. Przypomnijmy, że w zeszłym roku, zarówno Morawiec jak i Owczarzak, przygotowywały się wraz z kadrą do czerwcowego EuroBasketu kobiet. Pierwsza z nich niestety nie znalazła uznania w oczach ówczesnego trenera reprezentacji Jacka Winnickiego. Natomiast Dominika Owczarzak dostała się do wąskiego składu, który pojechał na Mistrzostwa Europy do rumuńskiego miasta Oradea.

- Bardzo się cieszę, że otrzymałam powołanie do kadry. Jest to dla mnie naprawdę duże wyróżnienie. Mam nadzieję, że będzie to ambitny zespół, który powalczy o jak najwyższe cele. Po raz pierwszy spotkamy się także z nowym sztabem szkoleniowym i zobaczymy jak to będzie – podkreśla Dominika Owczarzak.

Polki na pewno nie zaliczyły tego EuroBasketu do udanych. Zakończyły rywalizację w fazie grupowej z czterema porażkami na koncie. Szansa na rehabilitację dopiero za 2 lata. W 2017 roku Mistrzostwa Europy kobiet odbędą się w Czechach. Polki wylądowały w grupie kwalifikacyjnej G, gdzie zmierzą się z Białorusią i Belgią. Awans na turniej wywalczą zwycięzcy grup oraz sześć najlepszych ekip z drugich miejsc.

Krzysiek Kurasiewicz

 

 

Wspierają Nas