AZS UMCS Lublin-KPR Kobierzyce

W zaległym meczu 6. kolejki pierwszej ligi szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin zremisowały na własnym parkiecie z KPR Kobierzyce 24:24.

Początek sobotniej rywalizacji należał do przyjezdnych. Po dwóch bramkach Moniki Kaźmierskiej zespół z Dolnego Śląska prowadził 2:0. Przewaga rywalek mogła być jeszcze wyższa, ale kontrę Sylwii Przydacz wybroniła dobrze spisująca się Monika Nóżka.

Pierwszą bramkę dla MKS AZS UMCS zdobyła Katarzyna Jarosz. W pierwszej fazie meczu gospodynie słabo radziły sobie w ataku. Na szczęście tylko chwilowo. W 7 min Jagoda Lasek doprowadziła do remisu 2:2. Od tego momentu podopieczne Moniki Marzec i Izabeli Puchacz zaczęły odskakiwać przyjezdnym. Po bramkach Weroniki Zarzyckiej i
kolejnej Jarosz było 5:2. W 23 min gospodynie wygrywały już 10:4. Końcówka pierwszej połowy to gra bramka za bramkę. Do przerwy MKS AZS UMCS Lublin wygrywał 13:8.

Po zmianie stron przewaga miejscowych zaczęła topnieć. W 40 minucie przewaga lublinianek wynosiła już tylko dwa trafienia. Po chwili dwa ważne gole zdobyła Honorata Syncerz. Ale gra miejscowych pozostawiała sporo do życzenia. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania był remis 20:20. Rzutów karnych nie wykorzystały Agnieszka Blaszka i Honorata Syncerz.

Końcówka meczu to bardzo wyrównana gra. Na półtorej minuty przed zakończeniem spotkania KPR wyszedł na prowadzenie 24:23. Z kontry trafiła Kaźmierska. Do remisu doprowadziła Zarzycka. W ostatnich sekundach wszystko mogło się zdarzyć. Akcję gospodyń wybroniły rywalki, które zagrały wysoko w obronie i zmusiły lublinianki do
błędu. Przyjezdne na kilka sekund przed końcową syreną mogły zdobyć zwycięskiego gola, ale remis skuteczną interwencją uratowała Nóżka.