Lublin 700 lat Lublina UMCS
Trzeci mecz bez zwycięstwa

Trzeci mecz bez zwycięstwa

Trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa. W sobotnim wyjazdowym spotkaniu I ligi piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin przegrał w Nowym Sączu z Dwójką Profil 25:27 (12:12). 

Już początek rywalizacji nie napawał optymizmem. Po sześciu minutach lublinianki przegrywały 0:4. Pierwszą bramkę dopiero w 8 min zdobyła Weronika Zarzycka, która z siedmioma bramkami była najskuteczniejszą zawodniczką MKS AZS UMCS w Nowym Sączu. W 12 minucie po golu Marzeny Cempy Dwójka wygrywała już 7:2. Ale przyjezdne podniosły się po fatalnym rozpoczęciu. Na parkiecie w lubelskiej drużynie pojawiła się Karolina Wawrzonek. Skrzydłowa dobrze grała w obronie, przechwyciła kilka piłek z czego można było wyprowadzić skuteczne kontry.        W efekcie do przerwy było po 12. 

Druga połowa to bardzo wyrównana gra. Ważne bramki z drugiej linii zdobyła Sylwia Grodzicka. W obronie nadal skutecznie spisywała się Wawrzonek. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania był remis 24:24. Ale ostatnie minuty należały do gospodyń. Po dwóch golach Dwójka prowadziła 26:24. W ostatniej minucie rzuciła Zarzycka i była jeszcze szansa na remis. Niestety ostatniego gola zdobyły gospodynie, które ostatecznie wygrały 27:25. 

Za tydzień w sobotę 16 listopada o godzinie 17:00 na Globusie lublinianki podejmą Polonię Kępno. Wcześniej, bo        w środę stoczą wyjazdowy bój w I rundzie eliminacji Pucharu Polski z Cracovią 1906 Kraków. 

Dwójka Profil Nowy Sącz – MKS AZS UMCS Lublin 27:25 (12:12)

Wspierają Nas