MKS AZS UMCS odpadł z Pucharu Polski

MKS AZS UMCS Lublin w dramatycznych okolicznościach pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski. W środowym meczu I rundy eliminacji akademiczki przegrały po dogrywce z drugoligową Cracovią 1906 Kraków 32:33, choć po pierwszej połowie prowadziły nawet 17:9.

MKS AZS UMCS w Krakowie zagrał osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodniczek:
Weroniki Zarzyckiej, Moniki Nóżki, Kingi Tess-Mazurek oraz Iwony Kot.

Początek spotkania nie zapowiadał dramatu. Wynik środowego meczu otworzyła celnym rzutem z drugiej linii Sylwia Grodzicka. Po kilku minutach lubelskie zawodniczki prowadziły już 4:0 i sztab szkoleniowy Cracovii poprosił o czas.

Na niewiele to się zdało. Gospodynie miały mnóstwo problemów ze skonstruowaniem składnych akcji w ataku. W 9 min po golu Anny Tatary lubelska drużyna wygrywała 8:0. Przy tak wysokim prowadzeniu lublinianki zaczęły popełniać proste błędy. Dodatkowo grały wosłabieniu. Wykorzystała to Cracovia, która w 23 min przegrywała pięciomatrafieniami (7:12).

Po krótkim przestoju wszystko wróciło do normy. Podopieczne Moniki Marzec i Izabeli Puchacz dorzuciły kolejne bramki i do przerwy wygrywały 17:9.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch goli miejscowych. Cracovia zaczęła radzić sobie całkiem przyzwoicie i zmniejszyła straty. W 39 min było 19:14, a pięć minut później 21:16. Mogło być jeszcze lepiej dla ekipy z Krakowa, ale krakowianki niewykorzystały dwóch rzutów karnych.

Gospodynie dopięły jednak swego w następnych akcjach. W 47 min było już tylko 21:18. Na szczęście niemoc rzutem ze skrzydła przerwała Jagoda Lasek. Ale końcówka spotkania była fatalna w wykonaniu lubelskiego zespołu. Krakowianki zmniejszały straty z każdą minutą, by ostatecznie doprowadzić do dogrywki.

Przy stanie 28:27 czerwoną kartkę otrzymała Paulina Tkaczyk, która faulem zatrzymała kontrę Cracovii. Po chwili miejscowe wykorzystały rzut karny i był remis 28:28. MKS AZS UMCS w ostatniej akcji stracił piłkę, a to oznaczało dogrywkę.

W doliczonym czasie (2x5min) na parkiecie panował istny chaos. Obie drużyny toczyły zaciętą walkę. Decydujący cios zadały gospodynie, które zdobyły zwycięską bramkę i tym samym wydarły naszym dziewczynom awans do II rundy eliminacji Pucharu Polski.

W sobotę akademiczki wrócą do ligowej rywalizacji. O godzinie 17:00 MKS AZS UMCS Lublin na Globusie zmierzy się z Polonią Kępno.

KS Cracovia 1906 Kraków – MKS AZS UMCS Lublin 33:32 (9:17) (28:28) (30:30)