Lublin 700 lat Lublina UMCS
SMS ZPRP Płock -AZS UMCS Lublin 23:28

SMS ZPRP Płock -AZS UMCS Lublin 23:28

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin pokonały w sobotę na wyjeździe SMS Płock 28:23
(14:11), w meczu 9. kolejki I ligi.

Lubelski zespół w Płocku zagrał w innym składzie niż w ostatnich spotkaniach. Po krótkiej przerwie spowodowanej czerwoną kartką do drużyny wróciła Paulina Tkaczyk. Dodatkowo z akademiczkami pojechały Katarzyna Wojdat,Honorata Syncerz oraz Aleksandra Baranowska.

Lublinianki do sobotniego starcia przystąpiły w roli faworyta. Początek meczu był jeszcze w miarę wyrównany. Wynik otworzyły celnym rzutem gospodynie. Wyrównała Weronika Zarzycka, która ponownie była najskuteczniejszą zawodniczką MKS AZS UMCS i w Płocku zdobyła dziewięć bramek.

Oprócz Zarzyckiej trafiała również Honorata Syncerz. Od tego momentu pomału zaczęły przeważać podopieczne Moniki Marzec i Izabeli Puchacz. Po trzech golach z rzędu w 12 min było 7:4.

Ale SMS za sprawą Aleksandry Rosiak odrobił część strat. Zawodniczka z Płocka wykorzystała dwa rzuty karne. W 18 min lublinianki wygrywały 8:7. Druga część pierwszej połowy to lepsza gra lubelskich piłkarek, które na przerwę schodziły prowadząc 14:11.

Druga połowa zaczęła się po myśli gospodyń. W 37 min po golu Patrycji Szyszkowskiej zrobiło się po 15. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania po bramce Kingi Tess-Mazurek było 20:17 dla MKS AZS UMCS.

Choć za chwilę SMS ponownie złapał kontakt (19:20), to od 47 min na parkiecie rządziły już tylko lubelskie szczypiornistki. Cztery minuty później po czterech trafieniach z rzędu było już 24:19. I tego zawodniczki z Mazowsza nie potrafiły już
odrobić. Lublinianki zwyciężyły SMS Płock 28:23 i tym samym umocniły się w górnej części tabeli. O pechu może mówić Paulina Tkaczyk, która sobotni mecz zakończyła z kontuzją ścięgna Achillesa. Na szczęście niegroźną.

Teraz w pierwszoligowych rozgrywkach nastąpi krótka tygodniowa przerwa. Za dwa tygodnie akademiczki na wyjeździe zagrają ze Słupią Słupsk, a za trzy w hali Globus z AZS AWF Warszawa. Będzie to ostatnie spotkanie pierwszej rundy i ostatnie w 2013
roku.

SMS Płock – MKS AZS UMCS Lublin 23:28 (11:14)

MKS AZS: Nóżka, Baranowska, Frodyma – Zarzycka 9, Wojdat 5, Syncerz 5, Tess-Mazurek
4, Wawrzonek 2, Lasek 2, Blaszka 1, Tkaczyk, Jarosz.

 

 

Wspierają Nas