Lublin 700 lat Lublina UMCS
Akademickie derby

Akademickie derby

 

Oba zespoły do spotkania podejdą podrażnione ostatnimi porażkami. Lublinianki w mocno osłabionym składzie przed tygodniem przegrały w Słupsku ze Słupią 21:25, awarszawianki uległy we własnej hali SMS Płock 26:27. 10. kolejka była pełna niespodzianek. W starciu na szczycie faworyt rozgrywek Sambor Tczew przegrał u siebie z UKS PCM Kościerzyna 20:22.

Przed ostatnią kolejką w tym roku, ścisk w środku tabeli jest ogromny. Ekipa Moniki Marzec i Izabeli Puchacz jest piąta z 11 punktami. Taki sam dorobek punktowy ma czwarta Dwójka Profil Nowy Sącz. Natomiast za lubelskimi szczypiornistkami znalazły się kolejno drużyny Polonii Kępno, AZS AWF Warszawa oraz Jutrzenki Płock. Wszystkie te trzy zespoły zgromadziły po 10 „oczek”. Jeśli MKS AZS UMCS zwycięży w sobotę najprawdopodobniej utrzyma piątą lokatę. Porażka może oznaczać nawet spadek na ósmą pozycję.

- Będziemy walczyć na całego - deklarują akademiczki, które zwycięstwem chcą zakończyć 2013 rok. Do składu, który grał w Słupsku mają dołączyć trzy zawodniczki MKS Selgros Katarzyna Wojdat, Honorata Syncerz oraz Aleksandra Baranowska. Niestety lista nieobecnych jest długa. Problemy zdrowotne wykluczają z gry: Kingę Tess-Mazurek, Iwonę Kot, Katarzynę Jarosz, Dorotę Adamczyk oraz Aleksandrę Piech, która wraca pomału do treningów po złamaniu nogi na początku października.

Rywalizacja w akademickich derbach zakończy pierwszą część sezonu na zapleczu PGNiG Superligi. Początek drugiej rundy rozgrywek zaplanowany jest dopiero na 8 lutego. Tym bardziej warto wybrać się w sobotnie popołudnie do hali Globus.

Wspierają Nas