Lublin 700 lat Lublina UMCS
Niedziela pod znakiem szczypiorniaka

Niedziela pod znakiem szczypiorniaka

W najbliższy weekend czekają nas dwa domowe mecze piłki ręcznej z udziałem zespołów AZS UMCS Lublin. Na parkiet wybiegną zarówno panie jak i panowie.

 

Pierwsze zagrają szczypiornistki prowadzone przez Patryka Maliszewskiego i Barbarę Radlińską. Lublinianki czekają akademickie derby z AZS-AWF Warszawą. Gospodynie, mimo że są dopiero  na 8.miejscu w tabeli 1. Ligi Kobiet, to wybiegną na parkiet w dobrych nastrojach. Wygrały dwa ostatnie spotkania ‒ oba wyjazdowe, co do tej pory było ich bolączką. W lidze pokonały SMS ZPRP I Płock (30-27), po czym wyeliminowały z Pucharu Polski KPR Białystok (46-25). Wygrana w Płocku była pierwszą wyjazdową w obecnych rozgrywkach. Inaczej prezentuje się statystyka gier w hali Globus. Tu póki co AZS UMCS wystąpił dwukrotnie. W obu przypadkach akademiczki zgarniały komplet oczek. Tym razem jednak o to może być trudniej. W końcu najbliższe rywalki ze stolicy na dziewięć spotkań tego sezonu, wygrały aż sześć. Z dorobkiem 19 oczek zawodniczki AWF-u są na 6. miejscu w lidze. O ich klasie może choćby świadczyć wynik ostatniej kolejki, w której pokonały jednego z kandydatów do walki o awans ‒ Varsovię (27-26). Tym samym pozbawiając ją miejsca na fotelu lidera, kosztem Sambora Tczew. Ale derby to derby, zawsze dostarczają wiele emocji i niespodziewanych czasem rozstrzygnięć. Bardzo możliwe, że nie inaczej będzie i tym razem.

Nieco po swoich koleżankach na boisko wybiegną piłkarze ręczni występujący w rozgrywkach 2. Ligi Mężczyzn. Zmierzą się z drużyną SMS ZPRP Płock. Do końca pierwszej części sezonu zostały zaledwie trzy kolejki i obie ekipy nie mają szans na grupę mistrzowską, w której stoczy się walka o awans (TABELA). Zarówno Płock jak i Lublin będą walczyć o utrzymanie. Niedzielne zwycięstwo będzie bardzo ważne właśnie w tym kontekście. Na wiosnę każdy punkt może być decydujący. Na pewno czeka nas mecz walki. Zmierzą się młode, ambitne zespoły, o ogromnym potencjale. Spotkanie pierwszej rundy między nimi udowodniło, że nastawiają się na ofensywny styl, który może podobać się kibicom. Wtedy wygrał AZS 37-35. Jak będzie tym razem?

1. Liga Kobiet: MKS AZS UMCS Lublin ‒ AZS-AWF Warszawa (niedziela, 8 grudnia, godzina 13:30, hala Globus)

2. Liga Mężczyzn: AZS UMCS Lublin ‒ SMS ZPRP Płock (niedziela, 8 grudnia, godzina 19:00, hala Globus)

 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas