Lublin 700 lat Lublina UMCS
Niemocy Pszczółek ciąg dalszy

Niemocy Pszczółek ciąg dalszy

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała piąty mecz z rzędu. Tym razem w Polkowicach lepsze okazały się koszykarki CCC, które wygrały 74-60. Najwięcej punktów w pojedynku zdobyła Kateryna Rymarenko (19).

 

Kluczowa dla losów spotkania była pierwsza kwarta. Gospodynie od samgo jej poczatku przejęły inicjatywę. Po pięciu minutach prowadziły 11-4. Po “trójce” Dominiki Owczarzak miejscowe wygrywały 24-9. Straty na chwilę przed końcową syreną zmniejszyła Kateryna Rymarenko, ale to niewiele dało (24-11). W kolejnej odsłonie punktów było jak na lekarstwo. Obie ekipy miały problem z ofensywą. Taka sytuacja mimo wszystko była lepsza dla Polkowic, które miały zaliczkę z poprzedniej kwarty. Po pierwszej połowie było 34-18.

Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany. Za zdobywanie punktów w szeregach akademiczek odpowiedzialne były Kateryna Rymarenko i Brianna Kiesel. To przede wszystkim dzięki ich punktom trzecia kwarta zakończyła się remisem 19-19. To jednak oznaczało, że przed ostatnią odsłoną mieliśmy wynik 53-37. W niej z początku CCC powiększyło przewagę za sprawą Owczarzak. Pszczółki walczyły i trzeba przyznać, że to było dobre dziesięć minut w ich wykonaniu. Jednak jednak kwarta to za mało na mistrza Polski. Polkowice wygrały 74-60.

CCC z kompletem pięciu zwycięstw jest drugie w tabeli. Pszczółki z bilansem 1-5 zajmują dziewiąte miejsce.

 

CCC Polkowice – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 74-60 (24-11, 10-7, 19-19, 21-23)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Brianna Kiesel (17), Kaja Grygiel (DNP), Martyna Cebulska (5), Dorota Mistygacz (7), Dajana Butulija (3), Kateryna Rymarenko (19), Julia Adamowicz, Magdalena Szajtauer (5), Irena Vrančić (4), Dominika Poleszak.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas