X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Nieudany początek ligowych zmagań

Nieudany początek ligowych zmagań

Nie tak wyobrażali sobie swój pierwszy ligowy mecz tego sezonu piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin. Akademicy po bardzo nieskutecznej grze ulegli CKS Jurandowi Ciechanów 21:23.

Już na początku spotkania zarysowała się lekka przewaga zespołu przyjezdnego. Swoją pierwszą bramkę gospodarze zdobyli dopiero po niemal 4 minutach gry. Było wtedy 1:3. Po trafieniu Huberta Obydzia udało się zniwelować stratę do jednego trafienia, ale goście wyszli z błyskawiczną kontrą i nadal mieli dwie bramki w zapasie. AZS szturmował bramkę Juranda, ale bez skutku. Piłka przelatywała obok albo odbijała się od słupków i poprzeczki.

- Skuteczność była naszą bolączką także w meczach kontrolnych przed sezonem- przyznał trener szczypiornistów Patryk Maliszewski.

Do końca pierwszej połowy sytuacja się nie zmieniła. Na przerwę oba zespoły schodziły przy nieznacznym prowadzeniu gości 11:10.

Drugą połowę od kilku dobrych interwencji rozpoczął bramkarz AZS-u- Kacper Gajecki. Lublinianie szybko doprowadzili do wyrównania, a następnie w 33 minucie wyszli na prowadzenie 12:11 za sprawą Huberta Obydzia. Zawodnicy z Ciechanowa nie dawali jednak za wygraną i znów odskoczyli rywalom, tym razem na trzy bramki 16:13. Akademicy cały czas gonili Juranda, ale brakowało im skuteczności nawet w stuprocentowych sytuacjach. Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem na tablicy było 19:22. Dwukrotnie rzuty karne skutecznie egzekwował Kamil Bernat i przewaga gości stopniała do jednej bramki 21:22. w końcówce więcej zimnej krwii zachowali rywale i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 23:21.

- Zabrakło konsekwencji.Oddawaliśmy zbyt pochopne rzuty. Gdybyśmy trochę dłużej i cierpliwiej rozgrywali piłkę to wszystko mogłoby potoczyć się inaczej, była szansa na wygraną. Cały czas się zgrywamy, pracujemy nad tym żeby ta gra wyglądała coraz lepiej- powiedział po spotkaniu opiekun akademików Patryk Maliszewski.

Kolejne spotkanie akademicy rozegrają w niedzielę 3 października. Tym razem ich rywalem będzie drużyna KS BESTIOS Białystok. Mecz zostanie rozegrany w hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej.

Wspierają Nas