Lublin 700 lat Lublina UMCS
Nowa siła na pokładzie!

Nowa siła na pokładzie!

Szeregi KU AZS UMCS Lublin zasilił Mariusz Siembida! Wielokrotny medalista imprez międzynarodowych, olimpijczyk (1996, 2000) został nowym menedżerem sekcji pływania naszego Klubu!

Dołączenie Mariusza Siembidy to bez wątpienia bardzo ważny krok w kierunku wzmocnienia pozycji Klubu oraz całego lubelskiego środowiska pływackiego nie tylko na arenie krajowej. Nowy menedżer to osoba powszechnie ceniona w kręgach osób związanych ze światem sportu wodnego. Mariusz Siembida jest zasłużonym grzbiecistą. Zdobył dwa medale (srebro i brąz) Mistrzostw Świata na basenie 25-metrowym podczas zmagań w Hongkongu (1999). W swojej karierze zawodnika może poszczycić się także tytułem dwukrotnego mistrza Europy z 1996 roku. Wtedy w niemieckim Rostocku triumfował na dystansach 50 oraz 100 metrów stylem grzbietowym (basen króki). Rok później razem z drużyną (4 x 100 metrów) sięgnął po brąz Mistrzostw Europy w Sewilli, a w 1999 roku stanął na najniższym stopniu podium europejskiego czempionatu w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym.

Mariusz Siembida to także medalista dwóch Uniwersjad. Podczas startu w Katanii w 1997 roku wywalczył dla Polski brązowy krążek rywalizacji 50-cio metrowców, a cztery lata później w Pekinie okazał się najlepszy w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym.

- Do współpracy z KU AZS UMCS Lublin zachęciła mnie otwartość do sportu pływackiego ludzi, którzy są w AZS-ie, otwartość prezesa Dariusza Gawła. Miałem już możliwość współpracować z tym środowiskiem i świetnie się ta współpraca układała. Ludzie tu obecni chcą budować, rozwiązywać problemy, a nie je tworzyć. Chcemy przede wszystkim wzmocnić lubelskie pływanie. Kiedyś mieliśmy duże sukcesy i chcemy do tego wrócić. Przychylność Klubu i Miasta jest ogromna. Będę starał się pomóc w osiągnięciu tego celu. Mamy ku temu świetne warunki: najlepszy basen w Polsce, znakomite zaplecze sportowe. Nasza drużyna żeńska jest numerem jeden w kraju. Chcemy, żeby podobnie było z drużyną mężczyzn - mówi nowy menedżer sekcji pływania KU AZS UMCS Lublin, Mariusz Siembida.

Zadowolenia z rozpoczęcia współpracy nie kryje Prezes KU AZS UMCS Lublin, Dariusz Gaweł:

- Mariusz jest postacią świetnie znaną w środowisku pływackim. Cieszy się ogromnym szacunkiem w całej Polsce. To świetny zawodnik, a do tego genialny człowiek. Cieszę się, że przystał na naszą propozycję. Wspólnie będziemy mogli rozwijać pływanie w naszym mieście. W Polsce, a nawet w Lublinie jest wiele Klubów, które mają bardzo bogatą historię. My dopiero budujemy swoją pozycję. Faktem jest, że ostatni rok był dla nas szczególny. Cieszą nas sukcesy naszych pływaków, zarówno seniorów, jak i juniorów. Cieszymy się, że rozwija się również projekt Akademii Sportowej Konrada Czerniaka. Nasi sportowcy już udowodnili, że drzemią w nich ogromne możliwości. Wraz z postępem sportowym chcemy rozwijać się organizacyjnie. Mam nadzieję, że Mariusz Siembida pomoże nam byśmy ostatecznie stali się topowym klubem w Polsce. Liczymy, że Mariusz będzie magnesem, który przekona kilku pływaków z Polski by kontynuowali uprawianie sportu właśnie w Lublinie, aby wybrali Aqua Lublin i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Miasto Lublin, za co serdecznie dziękuję, stworzyło wymarzone możliwości do uprawiania pływania. Program ACSS, Program Mistrz, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Aqua Lublin. To tylko niektóre narzędzia, które służą rozwojowi pływania w Lublinie.

Po zakończeniu kariery sportowej nowy menadżer KU AZS UMCS Lublin przez dziesięć lat pracował w Stanach Zjednoczonych na prywatnej wyspie Walta Disneya - Castaway Cay. Jakiś czas temu wrócił do rodzinnego Lublina, w którym nadal kontynuuje swoją pasję, czyli pracę związaną z pływaniem.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas