O jak najlepszą lokatę na koniec sezonu

To będzie już ostatnie w tym sezonie spotkanie piłkarzy ręcznych AZS UMCS. Podopieczni Patryka Maliszewskiego podejmą tym razem w hali Uniwersytetu Przyrodniczego SPR ROKiS Radzymin. Wygrana oraz korzystne wyniki pozostałych spotkań pozwolą im wskoczyć na czwarte miejsce.

Rywal należy do tych niżej notowanych przeciwników, ale nie powinno to uśpić czujności akademików. O tym, że takie zespoły potrafią sprawiać trudności lublinianie mogli się przekonać przed dwoma tygodniami, kiedy mierzyli się z ChKS-em Łódź. Przyjezdni, choć w tabeli zajmowali niższą lokatę, potrafili przez długi czas skutecznie postawić się gospodarzom. Wygrana nie przyszła łatwo. Zwycięstwo udało się wyszarpać dopiero w ostatnich sekundach. Gospodarze wygrali 23:22. Na pewno w jakimś stopniu może ich tłumaczyć fakt, że kilka dni wcześniej wrócili z półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski.

Nie szło nam w ataku, w obronie było może nie najlepiej, ale przyzwoicie. Doszło do tego zmęczenie po AMPach, rywale byli bardziej wypoczęci. Brakowało nam skuteczności i dlatego tak się skończyło- tłumaczył zawodnik AZS-u, Jakub Brodziak.

To już ostatnie spotkanie, a podopieczni Patryka Maliszewskiego odczuwają już trudy sezonu. Nie zamierzają jednak odpuszczać. Chcą grać o jak najwyższą lokatę na koniec rozgrywek.

- Wynik tego meczu zadecyduje o naszej końcowej lokacie. Teraz jesteśmy w tabeli na piątym miejscu, ale przy naszym zwycięstwie i odrobinie szczęścia możemy przesunąć się o jeszcze jedną pozycję. Gramy dla siebie, wiemy na co nas stać. To dla nas przetarcie przed Akademickimi Mistrzostwami Polski. Przed sezonem zakładaliśmy, że to piąte miejsce jest takim celem minimum. Już jesteśmy zadowoleni, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i fajnie byłooby się uplasować w pobliżu czołówki- mówi trener AZS-u Patryk Maliszewski.

Ze względu na rozgrywany w hali Globus finał Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn i związane z nim przygotowania hali Globus do meczów o to trofeum, spotkanie szczypiornistów AZS UMCS zostanie rozegrane w hali Uniwersytetu Przyrodniczego. Rozpocznie się w sobotę 20 maja o godzinie 14.00. Zapraszamy do kibicowania!