X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Siatkarki zagrają o piąte miejsce w II lidze

Siatkarki zagrają o piąte miejsce w II lidze

Już tylko dwa spotkania pozostały siatkarkom AZS UMCS Lublin do zakończenia sezonu ligowego 2016/17. W ten weekend akademiczki rozegrają dwa mecze, które zdecydują o ich końcowej lokacie w drugoligowych rozgrywkach. O piąte miejsce zmierzą się z UKS Marbą Sędziszów Małopolski.

Po trzech łatwo wygranych meczach z Radomką Radom akademiczki mogły być już pewne utrzymania. Trudno było jednak przypuszczać, że znacznie niżej notowane rywalki postawią zdecydowany opór i sprawią podopiecznym Jacka Rutkowskiego kłopoty.

Samo utrzymanie nie jest jednak szczytem ambicji lublinianek, które kilkukrotnie udowadniały w tym sezonie, że stać je na więcej. Akademiczki po rundzie zasadniczej mogą odczuwać lekki niedosyt. Zwłaszcza, że przez chwilę miały nawet szansę na grę w najlepszej czwórce. Cel był na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza po potknięciu największego rywala na drodze do play-off- Tomasovii Tomaszów Lubelski. W przedostatniej kolejce Tomasovia przegrała 1:3 z Szóstką Mielec, natomiast AZS UMCS uległ 2:3 MKS-owi SAN Pajda Jarosław, ale jeden punkt wywalczony w tym spotkaniu dawał akademiczkom minimalną przewagę nad lokalnym rywalem. Były czwarte, a tomaszowianki piąte. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim meczu fazy zasadniczej. W spotkaniu rozgrywanym na boisku Tomasovii lepsze okazały się gospodynie, które triumfowały 3:1 i tym samym pogrzebały plany akademiczek. Walka o piąte miejsce jest więc dla lublinianek swego rodzaju nagrodą pocieszenia.

UKS Marba Sędziszów Małopolski to młody zespół, który potrafi jednak zaskoczyć. Filarami drużyny są doświadczone na wielu ( także pierwszoligowych) parkietach: grająca trenerka- Magdalena Mokrzycka i przyjmująca Dominika Najmrocka, która przez kilka sezonów grała w pierwszoligowej Silesii Volley Mysłowice. Marba trzykrotnie uległa Lubliniankom w mijającym sezonie- dwa razy w ligowych, a raz w turniejowych rozgrywkach.

Gospodynie do tego spotkania podejdą bez presji wyniku. Utrzymanie mają już pewne, teraz mogą walczyć o jak najlepszą lokatę.

Walkę wygra drużyna, która na swoim koncie zapisze dwa zwycięstwa lub w przypadku remisu- złotego seta. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 25 marca o godzinie 16:00 w Sędziszowie Małopolskim. Rewanż dzień później o godzinie 14:00 w hali Centrum Kultury Fizycznej UMCS, przy ul. Langiewicza.

Wspierają Nas