Lublin 700 lat Lublina UMCS
O przełamanie z liderem

O przełamanie z liderem

W niedzielę zawodników U!NB AZS UMCS Lublin czeka niezwykle wymagające zadanie. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego podejmą w hali MOSiR pierwszą drużynę Grupy B – Żubry Leo-Sped Białystok.

 

W pierwszej rundzie górą byli koszykarze z Podlasia, którzy pokonali akademików u siebie 85-78. Od tamtego starcia ich dyspozycja cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie.

Białostoczanie po 20 seriach gier z dorobkiem 38 punktów są pewnym liderem tabeli. Ich bilans to 18 zwycięstw i 2 porażki. Obie poniesione na wyjazdach, co może być pewnym punktem zaczepienia dla AZS-u w niedzielnym spotkaniu. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Tomasza Kujawę na ostatnich 8 meczów przegrali tylko raz, ale za to dosyć wyraźnie. Miało to miejsce dwa tygodnie temu w Bielsku Podlaskim z wiceliderem grupy. Ulegli wtedy 72-94. Tydzień później Żubry pokazały jednak, że był to tylko wypadek przy pracy. Wygrana 93-69 z Hutnikiem Warszawa uspokoiła kibiców zespołu z Podlasia. Dwiema wyróżniającymi się postaciami w szeregach Żubrów, biorąc pod uwagę zdobycze punktowe są: Jakub Lewandowski (233) oraz Andrzej Misiewicz (232). Ich koledzy też jednak często trafiają do kosza. Brak jednoznacznych liderów pokazuje, jak silną kadrą dysponują białostoczanie.

Akademicy z Lublina z pewnością nie przestraszą się mocnej drużyny z Podlasia. Zielono-biali po serii 7 zwycięstw zaliczyli 2 porażki. Nieoczekiwane potknięcia z Sokołem Ostrów Mazowiecka oraz Dzikami Warszawa sprawiły, że U!NB wylądował na 6. miejscu w tabeli. Aspiracje zespołu są wiele wyższe. Lublinianie udowodnili to już niejednokrotnie, pokonując choćby na wyjeździe Bielsk Podlaski. W niedzielę U!NB w starciu z liderem będzie walczył o pełną pulę.

Czy zielono-białym się to uda? Odpowiedź na to pytanie 10 lutego w hali MOSiR. Początek pojedynku o godzinie 17:00.

 

fot. Michał Piłat

Auotr: Kamil Wojdat

Wspierają Nas