Lublin 700 lat Lublina UMCS
Obronić czwarte miejsce

Obronić czwarte miejsce

Runda zasadnicza dobiega końca. W ostatnim meczu przed fazą play-off siatkarki LUK AZS UMCS Lublin podejmą na własnym parkiecie ostatnią w tabeli STS Sandecję Nowy Sącz. Zwycięstwo zagwarantuje akademiczkom czwartą pozycję.

 

Spotkanie pierwszej rundy między tymi drużynami zakończyło się wyraźnym zwycięstwem siatkarek z Lublina. Akademiczki wygrały 0-3.

Najbliższy przeciwnik siatkarek z Lubelszczyzny spisuje się słabo w rozgrywkach 2. Ligi Siatkówki Kobiet (Grupa B). W dziewiętnastu spotkaniach sezonu 2017/2018 Sandecja triumfowała zaledwie trzy razy. Na wyjeździe udało im się odnieść tylko jedno zwycięstwo, dlatego ciężko spodziewać się, aby to zmieniło się starciu z LUK-iem. Tym bardziej, że zawodniczki z Nowego Sączu nie mają szans na znaczną poprawę swojej sytuacji. Do przedostatniego Rzeszowa tracą jedno oczko. Są jednak gorsi w bilansie bezpośrednich starć. To oznacza, że nawet zwycięstwo Sandecji i porażka Rzeszowa nie musi dać Nowemu Sączowi opuszczenia ostatniej pozycji. W zasadzie to i tak nie ma większego znaczenia, bo Sandecja nie ma szans na zajęcie trzeciej od końca (dziewiątej pozycji). To ona gwarantuje możliwość zorganizowania turnieju, którego stawką jest utrzymanie. Udział w nim wezmą zespoły z miejsc 9-11.

Dla akademiczek stawka wydaje się być znacznie większa. Zwycięstwo w starciu z Sandecją zagwarantuje czwartą pozycję na koniec rundy zasadniczej. Ona skutkuje rozstawieniem przed pierwszym starciem fazy play-off. Tam rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a dzięki rozstawieniu dwa z trzech potencjalnych spotkań rozegrane zostaną we własnej hali. Dyspozycja lublinianek idzie w górę. Świadczą o tym trzy ostatnie ligowe zwycięstwa z rzędu, w tym z silną Tomasovią Tomaszów Lubelski (3-0). Drużyna w przerwie między meczami ligowymi uczestniczyła zwyciężyła na turnieju w Toruniu, gdzie przyjechały silne zespoły akademickie. W ostatnich dniach w niepełnym składzie wygrała natomiast finał Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

- Wydaje nam się, że to najbliższe starcie sezonu zasadniczego będzie formalnością. Nigdy jednak nie dałbym sobie ręki uciąć, bo zawsze jest jednak jakaś obawa. Zwycięstwo zagwarantuje nam czwarte miejsce. Ostatnio wygraliśmy w zasadzie we wszystkich istotnych starciach. Z górą tabeli przegraliśmy u siebie, ale po dobrych pojedynkach. Chcemy przygotować się do tego meczu jak najlepiej. W play-offach będziemy grali dokąd tylko będziemy w stanie - powiedział trener LUK AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski.

- Musimy ten mecz wygrać. Nie będzie jednak łatwo. W żadnym wypadku nie lekceważymy przeciwnika, bo w tej grupie każdy może sprawić niespodziankę, o czym już mogliśmy się przekonać. Na pewno nastawiamy się na trzy oczka - zapowiada rozgrywająca LUK AZS UMCS Lublin, Magdalena Bogusz.

 

Początek starcia z Sandecją w sobotę (17 marca) o godzinie 15:30 w hali CKF przy ulicy Mariana Langiewicza 22.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

 

Wspierają Nas