Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pojechali po medale. Od dziś HMP U18/U20

Pojechali po medale. Od dziś HMP U18/U20

Od dziś Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Impreza odbywa się w Toruniu i potrwa do niedzieli (16 lutego).

 

Rywalizować o medale będzie przeszło tysiąc uczestników. Wśród nich nieliczna, ale mocna reprezentacja AZS UMCS Lublin. W imprezie wystartuje piątka lekkoatletów spod znaku Gryfa. 

Wydaje się, że może to być dla nich owocny weekend. W konkursie pchnięcia kulą udział wezmą dwie akademiczki z Lublina: Weronika Muszyńska oraz Weronika Tabaczyńska. Szczególnie ta pierwsza wymieniana jest w gronie kandydatek do walki o medale. Sama również nie ukrywa, że liczy na podium. Tegoroczne wyniki pokazują, że szansa jest jak najbardziej realna. Muszyńska jedzie do Torunia z rezultatem 12.38 metra. Pierwsza w tym zestawieniu Wiktoria Łuczak (Agros Zamość) rzuciła natomiast 12.73 metra. To tylko 35 centymetrów różnicy. Warto dodać, że Muszyńska w sezonie letnim legitymowała się wynikiem lepszym o ponad metr w stosunku do aktualnego. Zatem rezerwy są duże! Rok temu podczas HMP U18/U20 Weronika sięgnęła po brąz.

W biegu na 60 metrów w zielono-białej koszulce zadebiutuje Jakub Lempach. Nowy nabytek AZS-u to jeden z czołowych sprinterów w stawce. Zgłoszony został z 4. rezultatem w kraju (6.84 sekundy). Lider tabel jest od niego szybszy o zaledwie 0.08 sekundy.

Również czwarty na listach jest srebry medalista sprzed roku (wtedy w kategorii U18, teraz U20) ‒ skoczek wzwyż, Jakub Hołub. Z pewnością i w ten weekend postara się o wynik ponad dwumetrowy. Kuba w tym roku skoczył równo dwa metry, ale życiówkę ma o sześć centymetrów lepszą.

Ostatnią medalową nadzieją jest Wiktoria Drozd, która pobiegnie na dystansie 400 metrów. Jest sklasyfikowana na 3. pozycji wśród startujących w Toruniu. Jednak trzeba zaznaczyć, że 56.93 sekundy, które uzyskała w swoim jedynym starcie na tym dystansie w hali przed MP, było w samotnym biegu. A jak wiemy, tak jest nieporównywalnie trudniej o dobry rezultat. Dlatego w weekend powinno być o wiele lepiej. O przygotowaniach oraz nadziejach, z jakimi jedzie na HMP opowiedziała nam sama zawodniczka.

- Czuję się bardzo dobrze przygotowana do nadchodzących Halowych Mistrzostw Polski U20!. Zdrowie jest, także to najważniejsze. Na treningach wszystko idzie zgodnie z planem. Jadę z bardzo dobrym nastawieniem, poniewaz akutalnie mam trzeci czas wśród dziewczyn, które będą startować. Na pewno dam z siebie wszystko i będę starać się o medal. ‒ mówi Wiktoria.

Zapytana o wspomniany wcześniej samotny bieg oraz o podejście do sezonu halowego, dodaje:

- Niestety właśnie to był samotny bieg i na dodatek popełniłam wiele błędów podczas rozgrzewki. Błędów. które nie powinny mieć miejsca. Jednak wyciągnęłam wnioski i wiem, że stać mnie na o wiele lepszy wynik. Ale wszystko okaże się w najbliższą sobotę (eliminacje) i niedzielę (finał). Natomiast sezon halowy będzie dla mnie wielkim przełomem w mojej karierze. Nigdy dotychczas nie biegałam hali. Wiąże się to również ze zmianą trenera, ponieważ mój były trener przygotowywał mnie tylko do sezonu letniego. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Motywacja jest ogromna!

 

fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl

Autorzy: Kamil Wojdat/Grzegorz Kutrzepa

Wspierają Nas