X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Od dzisiaj w Lublinie ZMP Juniorów!

Od dzisiaj w Lublinie ZMP Juniorów!

Kolejna duża impreza pływacka zagościła do Lublina. W dniach 13-15 grudnia najlepsi młodzi adepci pływania w Polsce będą rywalizować w Aqua Lublin w ramach Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 16 lat.

 

Swoje drużyny wystawiło 91 klubów z całego kraju. Najliczniejsza ekipa przyjechała ze stolicy. UKS G-8 Bielany zgłosiło do startu 21 zawodników. Prawie taką samą siłą dysponuje Unia Oświęcim, której barw będzie broniło 20 pływaków. Oczywiście wśród walczących o medale zespołów nie mogło zabraknąć gospodarzy z Lublina. Nasze miasto będą reprezentować trzy ekipy: AZS UMCS (10), Olimpia (4) oraz Skarpa (1). 

Podczas ZMP 2018, najlepiej spisali się zawodnicy G-8 Bielan Warszawa, którzy zdominowali zawody odbywające się w Gorzowie Wielkopolskim. Wygrali klasyfikację medalową, gromadząc na swoim koncie 17 krążków.

Zawody w Lublinie będą trwać trzy dni. Pierwsza sesja eliminacyjna już za nami, ale oficjalne otwarcie imprezy przewidziano na dzisiaj (piątek) na godzinę 16:45. Rywalizacja, która zakończy się w niedzielę, odbywać się będzie każdego dnia w dwóch blokach. Poranny (eliminacyjny) o 9:00 oraz popołudniowy (finały) o 17:00 (piątek, sobota) i 16:00 (niedziela), Wstęp na trybuny jest darmowy. Organizatorami ZMP są:

  • Polski Związek Pływacki
  • Lubelski Okręgowy Związek Pływacki
  • KU AZS UMCS Lublin
  • Urząd Miasta Lublin
  • MOSIR Bystrzyca Sp. z o.o. w Lublinie

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas