Lublin 700 lat Lublina UMCS
Medale na Finałach Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

Medale na Finałach Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

W miniony weekend w Lublinie odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Lubelskie środowisko AZS, w którym byli także przedstawiciele Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w klasyfikacji generalnej zajęło czwarte miejsce.

 

Na słowa uznania z pewnością zasługuje występ drużyny futsalowej (AZS UMCS Lublin) prowadzonej przez trenera Tomasz Bieleckiego, która bezsprzecznie sięgnęła po złoto. Nasi zawodnicy pewnie wygrali zmagania, zwyciężając we wszystkich swoich spotkaniach! Oto ich wyniki:

 

          Lublin-Katowice     2-1 (faza grupowa)

          Lublin-Warszawa    4-2 (faza grupowa)

          Wrocław-Lublin      0-8 (faza grupowa)

          Lublin-Poznań        5-1 (półfinał)

          Lublin-Łódź            4-1 (finał)

 

Zadowolenia z występu nie krył trener Bielecki:

- Oczywiście bardzo się cieszę. Zanim zagraliśmy w finałach, wygraliśmy eliminacje wojewódzkie. Na nich nie było dwóch zawodników, którzy dołączyli do zespołu na ten turniej. Oni podnieśli jakość gry. W trakcie zawodów drużyna się krystalizowała. Wbrew pozorom mecze nie były łatwe. Finał, mimo że wygrany 4-1, w zasadzie trzymał w napięciu do ostatnich minut. Rozstrzygnęliśmy go dopiero w końcowym fragmencie spotkania. Trafiliśmy z formą i z przygotowaniami. Od początku października pracowaliśmy na ten sukces. To już drugi rocznik po rząd, z którym sięgamy po pierwsze miejsce, bo rok temu także wygraliśmy. To dobrze rokuje na przyszłość, ponieważ na tych chłopakach można budować zespół akademicki - komentuje trener Tomasz Bielecki.

Brązowy medal w zmaganiach kobiet na ergometrze wioślarskim (kategoria lekka) zdobyła Alicja Pęcak (UMCS). Drugie miejsce zajęła przedstawicielka AZS Kraków - Cecylia Borek, a na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka AZS Katowice - Weronika Różańska.

W klasyfikacji generalnej AZS Lublin znalazł się tuż za podium. O czwartym miejscu zadecydowała liczba zdobytych medali, bowiem zarówno Lublin jak i Kraków miały taką samą liczbę punktów.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas