Lublin 700 lat Lublina UMCS
Olimpia rywalem szczypiornistek

Olimpia rywalem szczypiornistek

W meczu 18. kolejki rozgrywek 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet, MKS AZS UMCS Lublin podejmie MKS Olimpię Beskid Nowy Sącz. Oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli.

 

W pierwszym starciu tych drużyn lepsze były akademiczki z Lublina, które pokonały Olimpię na wyjeździe 35-25. Jednak wtedy do przerwy to miejscowe prowadziły 13-12. Spotkanie do pewnego czasu było wyrównane.

Podobnie może być i tym razem, ale nie musi. Przyjezdne choć są tabeli Grupy B tuż za plecami zielono-białych, to delikatnie mówiąc nie błyszczą formą. Podopieczne trener Beaty Kowalczyk na zwycięstwo czekają od końcówki stycznia. To z pewnością nie wpływa pozytywnie na atmosferę w drużynie. Jednak sytuacja w tabeli sprawia, że Olimpia może być spokojna o swój los. Do końca rozgrywek zostało pięć kolejek. W tym czasie nic złego nie może się już Olimpii stać. Nie jest zagrożona spadkiem. Małe też są jej szanse na poprawienie 8. miejsca. Najskuteczniejsze w zespole są Karolina Płachta (113) i Agnieszka Leśniak (110).

Zielono-białe uzbierały na swoim koncie 29 punktów, co daje im 7. pozycję w lidze. Pierwsza trójka jest poza zasięgiem, nawet z punktu widzenia matematyki. Nie do końca jasnym jest, czego możemy spodziewać się w sobotę po zespole z Lublina, bo gra nieco w kratkę. Tydzień temu akademiczki pauzowały, bo rozegrały mecz 17. kolejki wcześniej. Zmierzyły się jednak w wyjazdowym sparingu z TS MKS SAN Jarosław, który wygrały 33-30. Czy to wpłynie pozytywnie na zielono-białe?

Początek spotkania z Olimpią Beskid Nowy Sącz w sobotę (30 marca) o godzinie 18:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas