X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Trzecia w ORLEN Warsaw Marathon!

Trzecia w ORLEN Warsaw Marathon!

Zawodniczka KU AZS UMCS Lublin, Izabela Trzaskalska zajęła trzecie miejsce w kategorii “Open” kobiet podczas ORLEN Warsaw Marathon 2018! Ponadto okazała się najlepszą z Polek!

 

Po zeszłorocznym drugim miejscu w tej imprezie, także teraz Izabela Trzaskalska była wymieniana w gronie faworytek do czołowych miejsc. Biegaczka doskonale wywiązała się z tych oczekiwań. Mimo kłopotów zdrowotnych dała radę ukończyć rywalizację z brązowym medalem, a czas jaki uzyskała (02:32:26) to minimum na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie.

- Od początku wiedziałam, jak mogą biec rywalki. Ja nie miałam zacząć mocno. Przede wszystkim koncentrowałam się na tym, żeby osiągnąć minimum na Mistrzostwa Europy. To się udało i bardzo mnie to cieszy. Na trasie miałam problem z kolką, a pogoda też nie pomagała. Od dłuższego czasu zmagam się z kontuzją. Kilka tygodni przed maratonem okazało się co mi dolega. Z lekarzem jednak zdecydowaliśmy, że wystartuję. Nie chciałam się też zbytnio forsować z tego względu. Rekord życiowy odkładam na Berlin - komentuje Izabela Trzaskalska

Triumfowała zwyciężczyni z poprzedniej edycji – Białorusinka Nasstassia Ivanova (02:28:03). Drugie miejsce zajęła reprezentantka Etiopii – Azmera Gdey Abreha (02:28:07).

 

fot. fb/ORLEN Warsaw Marathon

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas