Orlęta zbyt silne. Akademicy bez szans w starciu z liderem

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin ulegli w hali Globus UMKS Orlętom Zwoleń 24-32. Zwycięstwo gości ani przez chwilę nie było zagrożone.

Wynik meczu w 3. minucie otworzyli przyjezdni. Na listę strzelców wpisał się Piotr Samuś (0-1). Odpowiedział Bartłomiej Świąder (1-1). Wyrównanej walki w tej połowie było na tyle. Goście zupełnie zdominowali akademików. Po trzynastu minutach lider ze Zwolenia wygrywał 9-1. Ciężko było liczyć na zmianę sytuacji. Co prawda bramka Dmytro Dmytruka na 2-9 nieco ożywiła zielono-białych, ale nie odwróciła losów pierwszej połowy. UMKS utrzymał przewagę do końca. Na przerwę Orlęta schodziły wygrywając 17-8.

Druga odsłona była już o wiele bardziej wyrównana. Nadal jednak goście strzegli bezpiecznej zaliczki. Podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego ambitnie walczyli o każdą akcję. To przyniosło efekty. Po golu Dmytruka udało im się zbliżyć do przeciwników na sześć trafień (22-28). Choć losy spotkania były przesądzone, zielono-biali chcieli pokazać się z dobrej strony. Ostatecznie Orlęta wygrały w Lublinie 32-24.

- Na początku rywale wyraźnie nam uciekli. My przez pierwsze dwadzieścia minut nie rzucaliśmy bramek. Graliśmy trochę za wolno w ataku. Brakowało też szybkich kontr po naszej stronie. Zwoleń natomiast punktował nas po naszych błędach. Mogło być różnie, gdyby udało się rzucić dwie szybkie bramki na dziesięć minut przed końcem. To nam się nie udało. Pozostaje pracować, aby w kolejnych meczach było lepiej  powiedział po meczu Karol Rogala.

Po dziewięciu seriach gier akademicy są na piątym miejscu w lidze. Tabela TUTAJ.

AZS UMCS Lublin – UMKS Orlęta Zwoleń 24-32 (8-17)

AZS UMCS Lublin: Przemysław Pawelczuk, Daniel Burek, Piotr Makowski, Jakub Karpiński, Karol Pałkiewicz, Karol Kołodziejczyk, Karol Rogala, Tomasz Zienkiewicz, Dmytro Dmytruk, Bartłomiej Świąder, Wiktor Jedut, Miłosz Drozd.

UMKS Orlęta Zwoleń: Krzysztof Rogala, Sebastian Konewka, Patryk Figura, Patryk Kuchczyński, Jacek Stachowicz, Maciej Sieczkowski, Sebastian Płaczkowski, Kacper Chołuj, Kacper Marzęda, Piotr Sikora, Marek Mierzwiak, Kacper Kustra, Huber Szpak, Paweł Włodarczyk, Piotr Samuś, Adam Lubawy.