Lublin 700 lat Lublina UMCS
O przełamanie w ostatniej kolejce pierwszej rundy

O przełamanie w ostatniej kolejce pierwszej rundy

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin w sobotę zagrają ostatni mecz ligowy w tym roku. Rywalem akademiczek będzie TS MKS SAN Jarosław.

 

Jarosławianki nie zachwycają formą. Jak na razie w dziesięciu rozegranych spotkaniach na pierwszoligowych parkietach wygrały tylko dwa. To przekłada się na niską pozycję w lidze podopiecznych trenera Michała Kubisztala. TS ma na koncie 6 punktów i zajmuje 10. miejsce. Zawodniczki z Jarosławia na wygraną czekają od 13 października. Najbardziej bramkostrzelna w zespole z Podkarpacia jest Wiktoria Kostuch (64). Poniżej ostatnie trzy mecze w wykonaniu TS-u.

 

                              TS MKS SAN Jarosław – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 19-26

                              TS MKS SAN Jarosław – AZS-AWF Warszawa 24-30

                              TS MKS SAN Jarosław – FutureNet Imperium Katowice 19-23

 

Akademiczki trzy ostatnie mecze przegrały. Mierzyły się jednak z wymagającymi drużynami (Warszawa, Katowice, Olkusz). Zielono-białe spadły nieco w tabeli. Z dorobkiem 16. oczek plasuję się na 7. miejscu. Szczypiornistki z Lublin z pewnością będą chciały zakończyć ten rok na parkietach ligowych zwycięstwem. Nie jest to jednak ostatnia szansa na zwycięstwo w 2018. Za tydzień zawodniczki czeka jeszcze mecz 1/16 Pucharu Polski. Czy akademiczki zwyciężą w sobotę i przełamią złą passę?

Tego dowiemy się już w sobotę (15 grudnia). Początek meczu o godzinie 16:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas