X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Futsaliści podejmą lidera w ostatnim spotkaniu tego sezonu

Futsaliści podejmą lidera w ostatnim spotkaniu tego sezonu

Dla futsalistów AZS UMCS Lublin to już ostatni mecz w sezonie.Zakończą mocnym akcentem, bo przyjdzie im zmierzyć się z obecnym liderem pierwszej ligi- Słomniczanką Słomniki.

O najbliższym i ostatnim już w tym sezonie rywalu lublinian można śmiało powiedzieć,że to fenomen rozgrywek. Zespół Słomniczanki zadebiutował w tym roku w pierwszej lidze, a już stoi przed ogromną szansą awansu do futsalowej elity. Żeby przybliżyć się do tego celu, przyjezdni muszą wywieźć w sobotę z hali Globus przynajmniej remis. Mimo, że poprzednie spotkanie obu ekip zakończyło się efektowną wygraną Słomniczanki 8:2, to „Dziki” nie stoją na straconej pozycji. W ostatnim meczu sezonu na pewno zechcą się pokazać przed własną publicznością z jak najlepszej strony. I to właśnie brak presji oraz własna hala, w której przez cały sezon podopieczni Artura Gadzickiego przegrali tylko jeden mecz (spotkanie Pucharu Polski z Gwiazdą Ruda Śląska) będą w sobotę dużymi atutami gospodarzy.

Akademicy zgromadzili dotąd na swoim ligowym koncie 36 punktów. Warto dodać, że żadne z ich dziewiętnastu spotkań nie zakończyło się remisem. Zanotowali dwanaście wygranych oraz siedem porażek. W hali Globus spisują się bardzo dobrze.

Bardzo dobrze w tym sezonie grają także rywale, którzy doskonale wiedzą, że wielki sukces jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy im jeden punkt wywalczony w Lublinie, aby awansować do ekstraklasy już w pierwszym sezonie grania w pierwszej lidze. Trudno więc oczekiwać, aby zabrakło im sił czy motywacji. Patrząc na ostatnie okazałe zwycięstwa Słomniczanki można się też spodziewać dobrej dyspozycji strzelckiej. Rywale tylko w trzech ostatnich meczach zdobyli 27 bramek! Pokonali 8:1 Futsal Nowiny, 10:0 Heiro Rzeszów i 9:1 Malwee Łódź.

„Dzikom” na pewno przyda się w tym spotkaniu wsparcie kibiców, zwłaszcza, że w Lublinie może pojawić się spora grupa fanów Słomniczanki.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00 w hali Globus. Zapraszamy do kibicowania!

Wspierają Nas