Lublin 700 lat Lublina UMCS
Ostatnia prosta przed ligą. Szczypiornistki drugie w Płocku

Ostatnia prosta przed ligą. Szczypiornistki drugie w Płocku

W weekend (31 sierpnia ‒ 1 września) zawodniczki MKS AZS UMCS Lublin brały udział w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej. Zawody rozegrano w Płocku. Akademiczki zajęły w nich 2. miejsce!

 

Dla lublinianek, które rozpoczęły swoje przygotowania do ligi na początku sierpnia był to pierwszy turniejowy sprawdzian formy (wcześniej zagrały cztery pojedyncze mecze kontrolne). Zielono-białe zdały go bardzo solidnie. Na Mazowsze pojechały w nieco innym zestawieniu, aniżeli mieliśmy okazję obserwować w rozgrywkach 2018/2019. Z zespołu odeszła jedna z kluczowych zawodniczek ‒ Jagoda Lasek, która teraz będzie bronić barw Varsovii Warszawa. Karierę zakończyła Katarzyna Gruszecka. Kontuzję wykluczającą z gry prawdopodobnie na kilka ładnych miesięcy leczy Patrycja Szyszkowska. W drużynie nie ma też Agaty Nazar, Doroty Pękalskiej czy Angeliki Wojdyło. Jest za to sporo juniorek.

Do walki w turnieju towarzyskim stanęły cztery ekipy. Gospodynie ‒ Jutrzenka Płock, drugi płocki zespół ‒ SMS ZPRP, ChKS Politechnika Łódzka oraz MKS AZS UMCS Lublin. Wszystkie zespoły w tym sezonie będą występowały w Grupie A rozgrywek 1. Ligi Kobiet. Także już wkrótce znowu się spotkają.

Pierwszego dnia rywalizacji podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego zmierzyły się z Politechniką Łódzką i Jutrzenką. Pierwsze spotkanie zakończyło się wyraźną wygraną lublinianek (36-20). Zdecydowanie bardziej zacięte było kolejne starcie. W nim losy ważyły się do samego końca Przy stanie 34-34, na kilka sekund przed ostatnią syreną arbiter podyktował rzut karny dla gospodyń. Te zamieniły go na bramkę, dzięki czemu triumfowały 35-34. Sobotnie wyniki poniżej:

 

          MMKS Jutrzenka Płock ‒ SMS ZPRP Płock 30:27 (14:14)

          ChKS Politechnika Łódź ‒ MKS AZS UMCS Lublin 20:36 (10:18)

          SMS ZPRP Płock ‒ ChKS Politechnika Łódź 34:27 (17:16) 

          MMKS Jutrzenka Płock ‒ MKS AZS UMCS Lublin 35:34 (19:15)

 

Ostatnie spotkanie podczas rywalizacji w Płocku akademiczki stoczyły w niedzielny poranek. Przeciwnikiem był SMS ZPRP. Stawką było 2. miejsce. Pojedynek obfitował w wiele emocji. Tym razem jednak, wynik był szczęśliwy dla szczypiornistek MKS-u. Wygrały 29-27, zapewniając sobie 2. miejsce w turnieju. Najlepsza okazał się Jutrzenka, która odniosła komplet zwycięstw. Na koniec pokonała Politechnikę 37-21. Trzeci był SMS, a czwarta wspomniana Politechnika. MVP AZS UMCS wybrana została Katarzyna Suszek.

- W tym sezonie trafiliśmy do Grupy A, co było dla nas sporą niespodzianką. Nie do końca wiedzieliśmy, czego spodziewać się po rywalach, z którymi przyjdzie nam się mierzyć w rozgrywkach 2019/2020. Dlatego bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję zagrać w tym turnieju. Mogliśmy zobaczyć, w którym miejscu jesteśmy. Zaznaczyć trzeba, że pojechaliśmy bez kilku kluczowych zawodniczek, które z różnych względów nie mogły być z nami w Płocku. Powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony. Gra nie wyglądała źle. Była zadowalająca. Zrobiliśmy duży postęp w obronie, widziałem też swobodę w ataku. Wszystkie dziewczyny spełniły swoje zadania na parkiecie. ‒ komentuje trener MKS AZS UMCS Lublin, Patryk Maliszewski.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas