Lublin 700 lat Lublina UMCS
To ogromna lekcja – mówi podwójny trener Patryk Maliszewski

To ogromna lekcja – mówi podwójny trener Patryk Maliszewski

Patryk Maliszewski kolejny sezon z rzędu będzie szkoleniowcem zarówno drużyny szczypiornistek jak i szczypiornistów AZS UMCS Lublin. O tym z czym wiąże się praca na dwa etaty opowiedział w rozmowie. Zapraszamy do jej przeczytania.

 

Prowadzenie dwóch drużyn jednocześnie to trudne zadanie?

Na pewno ciężkie. Jednak zielone światło ze strony Klubu i przychylność ludzi bardzo pomaga. W tym roku w sztabie drużyny męskiej pojawi się asystent, którego wcześniej brakowało, więc to powinno ułatwić pracę.

 

Czym różni się prowadzenie mężczyzn i kobiet?

Przede wszystkim są inne obciążenia w treningu. Budowanie formy wygląda jednak bardzo podobnie. Oczywiście inna jest też szatnia. To nie ulega wątpliwości. Sposób rozmowy także znacząco się różni. Problemy w obu zespołach też są zgoła inne.

 

Nie brakuje zwyczajnie czasu, żeby w 100% zająć się obiema drużynami?

Myślę, że wszystko da się dobrze zorganizować. Zazwyczaj jest indywidualizacja treningu. Na bieżąco mogę poprawiać pewne niedoskonałości.

 

Taka podwójna praca dużo daje?

To jest niesamowite doświadczenie. Nie tylko pod względem organizacyjnym. Ogromna lekcja, w której nabywa się wiele cenne praktyki.

 

Jakie są prywatne cele Trenera przed nowym sezonem?

Na pewno chcę doprowadzić moje zespoły w zdrowiu do końca rozgrywek. Tak, żeby wszyscy mogli wystąpić na Akademickich Mistrzostwach Polski.

 

Myślał już Trener z kim w przyszłość chce przede wszystkim pracować? Mężczyźni czy kobiety?

Ciężko powiedzieć. Smak szatni męskiej znam jeszcze z czasów, gdy sam byłem zawodnikiem. Dlatego korci w tym kierunku. Jednak z drugiej strony jako szkoleniowiec prowadziłem grupy młodzieżowe dziewcząt. Więcej pracowałem z kobietami. Znam w tym środowisku więcej osób i mam większe doświadczenie. Z tego względu tu mogłoby być mi łatwiej. Trudno teraz powiedzieć, jaka będzie moja przyszłość trenerska.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas