Lublin 700 lat Lublina UMCS
Złote Kolce – Paulina Guba trzecia!

Złote Kolce – Paulina Guba trzecia!

30 października odbyła się lekkoatletyczna gala “Złote Kolce”. Wyróżniono na niej najlepszych polskich lekkoatletów i lekkoatletki. W kategorii kobiet trzecie miejsce zajęła zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba!

 

Oficjalne zakończenie sezonu, na którym przyznano wyróżnienia miało miejsce w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie. O klasyfikacji decydowały wyniki zawodników w imprezach rangi mistrzowskiej min. Mistrzostwa Europy, Puchar Świata, Diamentowa Liga czy Puchar Interkontynentalny.

Najlepsza wśród pań już siódmy raz z rzędu okazała się młociarka – Anita Włodarczyk. Za jej plecami znalazły się biegaczka – Justyna Święty-Ersetic oraz kulomiotka – Paulina Guba. Zawodniczka reprezentująca AZS UMCS Lublin zdobyła w tym sezonie w Berlinie tytuł mistrzyni Europy. Natomiast w zawodach finałowych Diamentowej Ligi zajęła piąte miejsce. Szósta była inna zawodniczka AZS UMCS Lublin – Malwina Kopron (rzut młotem).

- Dziękuję za wyróżnienie. Bardzo się cieszę. Naprawdę to dla mnie ogromny zaszczyt. Z tego miejsca chciałabym wyrazić swoją wdzięczność dla trenera, mojej trenerki, która również mi pomaga, wszystkich fizjoterapeutów, którzy mnie składali przez ten rok oraz dla mojego sponsnora – Grupy Energa SA – powiedziała na gali Paulina Guba

Wśród mężczyzn zwyciężył młociarz – Wojciech Nowicki. Była to jego pierwsza wygrana w plebiscycie. Druga i trzecia nagroda powędrowały do biegaczy: Adam Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Odkryciem roku wybrano Martynę Kotwiłę, która w biegu na 200 metrów pobiła ponad 50-letni rekord Polski juniorek Ireny Szewińskiej. Aktualnie wynosi on 22.99 sekundy.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas