Trzecie zwycięstwo z rzędu koszykarzy U!NB

Bardzo pewne zwycięstwo odnieśli koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin. Koszykarze z Koziego Grodu pokonali w hali MOSiR rezerwy Akademię Koszykówki Legii Warszawa 104-56.

Przewaga akademików była widoczna od początku spotkania. Pierwsze minuty to popis skuteczności Mateusza Wiśniewskiego i Bartosza Mudy. Dzięki ich punktom zielono-biali po trzech minutach gry prowadzili już 13-2. Z czasem ich przewaga tylko rosła. Przyjezdni nie mieli nic do powiedzenia. Na półmetku pierwszej kwarty AZS wygrywał 23-5. Wiodącą postacią w zespole miejscowych był Wiśniewski. Cała drużyna imponowała jednak skutecznością. Zarówno w grze pozycyjnej jak i z linii rzutów osobistych. Akademicy powiększyli jeszcze różnicę. Wynik pierwszej odsłony ustalił Muda (36-15).

Kolejna kwarta również zaczęła się od mocnego uderzenia lublinian (44-15). Dobrze spisywał się Patryk Wydra. Akademia Legii się jednak nie złamała. Mecz stał się bardziej wyrównany. Na trzy minuty przed końcem po trafieniu Patryka Adamowicza było 49-29. Ostatecznie po pierwszej połowie AZS miał 23 oczka zapasu (57-34).

Po zmianie stron AZS dalej kontrolował boiskowe wydarzenia. Punkty zdobywał Bartłomiej Nycz, dla którego był to najlepszy występ w sezonie. Jednak najbardziej błyszczał Wiśniewski. Trafił trzy “trójki” z rzędu. Po nich Lublin wygrywał 76-38. Rzutem z dystansu popisał się też Szymon Jaworski (79-38). Przed ostatnią kwartą na tablicy wyników widniał rezultat 82-45.

W niej od początku błyszczał Muda. Akademicy nie odpuszczali ani na chwilę. Po czterech minutach gry, gdy “za trzy” trafił Szymon Daszke, akademicy prowadzili 94-50. Setny punkt dla Lublina zdobył Kamil Waniewski (100-56). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 104-56.

- Legia przyjechała do nas w okrojonym składzie, młodym zespołem. Dla nas był to test na koncentrację. Zdaliśmy go. Nasza forma jest coraz lepsza. Mam nadzieję, że będziemy pięli się ku górze. Jeśli chodzi o mój występ, to trochę się nim zrehabilitowałem. Ostatnio mało co mi wpadało do kosza, a dziś prawie wszystko. Na treningach popracowałem nad rzutami z dystansu i to przyniosło efekt – powiedział po meczu Mateusz Wiśniewski.

U!NB AZS UMCS Lublin – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 104 – 56 (36-15, 21-19, 25-11, 22-11)

U!NB AZS UMCS Lublin: Bartłomiej Nycz (9), Patryk Wydra (12), Szymon Strzałkowski, Jan Sobiech (4), Bartosz Muda (26), Szymon Jaworski (16), Mateusz Wiśniewski (29), Pablo Lopez (DNP), Jakub Stefaniuk (DNP), Kamil Waniewski (3), Szymon Daszke (6).

Akademia Koszykówki Legii Warszawa: Cezary Karpik (10), Michał Kucharski (8), Michał Sakowski (4), Daniel Majewski, Patryk Łysiak (5), Rafał Banasiak (5), Osama Ahmed, Mateusz Łączyński, Tomasz Gałan (4), Maksymilian Motel (14), Patryk Atanowicz (4), Mohamed Abdelaal (2).