Kapitalna druga połowa! Piłkarki ręczne pokonują Żory

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin pokonały w meczu czternastej kolejki 2. Ligi Piłki Ręcznej MTS Żory 39-25. Najbardziej bramkostrzelną zawodniczką na parkiecie była zawodniczka gości – Bożena Matczak (10).

Spotkanie jednak lepiej zaczęło się dla drużyny przyjezdnej. Żory w 5. minucie po trafieniu Patrycji Jakóbczyk wygrywały 3-1. Akademiczki szybko wzięły się za odrabianie strat. Do remisu doprowadziły Angelika Wojdyło i Jagoda Lasek (3-3). Pierwsze prowadzenie tego popołudnia MKS AZS UMCS Lublin uzyskał w 8. minucie. Gole Katarzyny Susze sprawiły, że na tablicy wyników było 5-4. Kolejne minuty były bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa gole. W 25. minucie mieliśmy remis 15-15. Końcówke zdecydowanie lepiej rozegrały podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego. Akademiczki cztery razy pokonały bramkarkę rywalek, nie pozwalając przeciwniczkom na zdobycie choćby jednego gola. Wynik pierwszej połowy na 19-15 ustaliła Agata Nazar.

Po powrocie na parkiet nadal dominowaly zielono-białe. Świetnie między słupkami gospodyń radziła sobie Katarzyna Susze. Dodatkowo często myliły się rywalki. Efektem tego po kwadransie gry było 26-20. Wszystko układało się po myśli MKS-u. Dziesięć bramek przewagi gospodynie osiągnęły w 49. minucie (30-20). Na listę strzelców wpisała się Jagoda Lasek, która rozgrywała bardzo dobre zawody. Z dobrej strony pokazywała się też Anna Rossa. Po jednym z jej goli akademiczki wygrywały 34-22. W drugiej części spotkania trudno było doszukać się słabego punktu w ekipie lublinianek. Ostatecznie miejscowe bardzo pewnie zwyciężyły z Żorami 39-25.

- W pierwszej połowie byłyśmy nieco zaspane, ale po zmianie stron już się obudziłyśmy i nie było na nas mocnych. Kluczem do tego wyniku była w mojej opinii obrona. Wydaje mi się, że bardzo dobrze przepracowałyśmy ostatnie dwa tygodnie. Trener jest z nas zadowolony, my same też. Cały czas idziemy do przodu. Uważam, że w najbliższym czasie jest szansa, aby przesunąć się w górę w tabeli – powiedziała po meczu Anna Rossa.

MKS AZS UMCS Lublin – MTS Żory 39-25 (19-15)

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Anna Bańka (3), Agnieszka Ziętek (3), Agnieszka Blaszka, Magdalena Markowicz (4), Katarzyna Gruszecka, Katarzyna Suszek (6), Patrycja Szyszkowska (4), Anna Rossa (3), Agata Nazar (6), Angelika Wojdyło (1), Karolina Dąbała, Jagoda Lasek (7), Aleksandra Szempruch (1).

MTS Żory: Paulina Matczak, Bożena Pietrzak (10), Nicola Romanowska (2), Aleksandra Stuchlik, Natalia Drozdowska, Daria Justka, Żaneta Moskal (3), Andżelika Busk (1), Zuzanna Mikosz (3), Marta Redlecka, Patrycja Jakóbczyk (2), Wiktoria Suda (1), Patrycja Kowal (3).