Pierwsza porażka siatkarek

TS Wisła Kraków okazała się zbyt silna dla siatkarek AZS UMCS Lublin. Zielono-białe wyraźnie uległy we własnej hali rywalkom z Małopolski 1-3. Była to pierwsza porażka akademiczek w rozgrywkach 2. Ligi Kobiet.

Pierwszy set to dominacja zespołu Wisły. Podopieczne trener Magdaleny Śliwy szybko objęły pięciopunktowe prowadzenie (4-9), które w kolejnym fragmencie tylko się zwiększało. Przy stanie 6-15 szkoleniowiec miejscowych poprosił o czas. Ten pomógł nieco lubliniankom uporządkować grę, ale straty nie udało się odrobić. AZS przegrał tę partię 19-25.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od ataku Natalii Gieroby (1-0). Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Przewaga przechodziła z rąk do rąk (5-4, 10-11). W końcówce inicjatywa przeszła do drużyny miejscowych. Decydującą piłkę skończyła Sylwia Obszyńska (25-20) i mieliśmy remis 1-1.

Niestety dwa następne sety nie były już dla nich tak udane. Mimo że w trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 16-17. Od tego momentu to Wisła zaczęła kontrolować mecz, dzięki czemu wygrała do 19. Set ostatniej szansy dla akademiczek nie okazał się udany. To była najgorsza odsłona w ich wykonaniu. Zielono-białe nie miały w nim od początku nic do powiedzenia. Przegrywały już 8-21, by ostatecznie ulec 13-25.

AZS UMCS Lublin ‒ TS Wisła Kraków 1-3 (19-25, 25-20, 19-25, 13-25)

AZS UMCS Lublin: Marta Jasińska, Katarzyna Bogdańska, Natalia Czeleń, Agnieszka Gołofit, Natalia Gieroba, Julia Chadała, Sylwia Obszyńska, Paulina Kłuś, Joanna Pawlik, Klaudia Pawlik, Zuzanna Urbańska, Patrycja Zielińska.