Pierwsze starcie dla Polkowic

W spotkaniu otwierającym rywalizację play–off Pszczółka Polski–Cukier AZS UMCS Lublin uległa na wyjeździe ekipie CCC Polkowice 100-66. Najwięcej punktów na parkiecie zdobyła Feyonda Fitzgerald (30). Kolejne starcie w środę (4 kwietnia) o godzinie 19:00 również w Polkowicach.

Już na początku meczu gospodynie wyszły na prowadzenie 4-0 po dwóch trafieniach Temitope Fagbenle. Skuteczną próbą odpowiedziała Feyonda Fitzgerald (4-2). Szybko inicjatywę zaczęły przejmować miejscowe. Dzięki dwóm “trójkom” Weroniki Gajdy i akcji “za dwa” Lauren Ervin wygrywały 12-4. W międzyczasie ponownie piłkę w koszu umieściła Fitzgerald. Pszczółki stopniowo zaczęły zmniejszać dystans. Do remisu doprowadziły na niecałe trzy minuty przed końcem kwarty. Po celnej próbie z dystansu Kateryny Dorogobuzowej na tablicy wyników widniał rezultat 18-18. Prowadzenie lubliniankom akcją “dwa plus jeden” dała Fitzgerald (20-21). Ostatecznie to koszykarki z Polkowic schodziły z parkietu z minimalną przewagą. Wynik dwoma wolnymi ustaliła Alysha Clark (26-23).

Druga odsłona zaczęła się od punktów Dominiki Poleszak (26-25). Akademiczki tylko z początku były w stanie dotrzymywać kroku rywalkom. Znakomicie radząca sobie Fitzgerald po dwóch minutach trafiła “za trzy” (29-28). Od tego momentu widać było różnicę między oboma zespołami. W przeciwieństwie do Polkowic nie mające szerokiej ławki Pszczółki wyraźnie osłabły. Skrzętnie wykorzystały to podopieczne Maroša Kovačika. Dokładnie w połowie kwarty wygrywały 37-30. Wraz z upływem kolejnych minut coraz bardziej odjeżdżały akademiczkom. Po pierwszej połowie CCC wygrywało 57-35 i ciężko było przypuszczać, że może dać sobie wyrwać z rąk taką przewagę.

Po przerwie dwa razy trafiła Fagbenle (61-35). Po drugiej stronie odpowiedziały Uju Ugoka i Dajana Butulija (61-39). “2+1” wykonała Fitzgerald (61-42), ale to gospodynie nadal miały bezpieczny wynik. Wyrównana gra toczyła się do końca trzeciej części meczu. To oznaczało, że CCC utrzymywały wyraźny dystans. Przed ostatnią odsłoną polkowiczanki wygrywały 74-50.

Ostatnia kwarta była tylko dopełnieniem formalności przez koszykarki z Polkowic. Trafienia Karoliny Pruss i Artemis Spanou już na samym początku pokazały, że mecz jest w zasadzie rozstrzygnięty (79-50). W szeregach akademiczek po “trójce” na swoich kontach zapisały Butulija i Dorogobuzowa (81-58). Do końca zostało siedem minut. Nic szczególnego się w nich nie wydarzyło. CCC Polkowice pewnie wygrało w pierwszym meczu 100-66.

Kolejny pojedynek w środę (4 kwietnia) o godzinie 19:00 również w Polkowicach. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

CCC Polkowice – Pszczółka Polski–Cukier AZS UMCS Lublin 100-66 (26-23, 31-12, 17-15, 26-16)

CCC Polkowice: Temitope Fagbenle (14), Miljana Bojović (3), Angelika Stankiewicz (3), Antonija Sandrić (14), Weronika Gajda (17), Magdalena Leciejewska (6), Artemis Spanou (21), Magdalena Idziorek, Alysha Clark (8), Karolina Pruss (9), Lauren Ervin (6).

Pszczółka Polski–Cukier AZS UMCS Lublin: Uju Ugoka (12), Feyonda Fitzgerald (30), Kaja Grygiel (DNP), Aleksandra Kędzierska, Dorota Mistygacz, Dajana Butulija (14), Agata Dobrowolska (2), Dominika Poleszak (2), Uliana Datsko (DNP), Kateryna Dorogobuzowa (6).