Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pierwszy domowy mecz Dzików

Pierwszy domowy mecz Dzików

Futsaliści AZS UMCS Lublin w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie zagrają w Lublinie. Ich rywalem będzie Heiro Rzeszów. Początek meczu o godzinie 14:00 w hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Głębokiej 31.

 

Obie ekipy znają się dosyć dobrze. W rozgrywkach 2017/2018 lepiej z dwumeczu akademicy. Na wyjeździe zielono-biali pewnie wygrali 8-1, natomiast u siebie padł remis 4-4. Teraz jednak lepiej w rozgrywki weszli zawodnicy z Podkarpacia.

Po dwóch seriach gier futsaliści Heiro plasują się na czwartym miejscu w tabeli. Ich bilans to zwycięstwo i porażka. Na inaugurację drużyna z Rzeszowa uległa w Opolu tamtejszej Odrze 2-4. Tydzień później Heiro odniosło pierwszą wygraną w sezonie 2018/2019. Przed własną publicznością rzeszowianie pokonali Futsal Team Brzeg 3-2. Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole są Łukasza Krawczyk oraz Paweł Hady, którzy mają w dorobku po dwa trafienia. Krawczyk jest jednocześnie trenerem oraz prezesem klubu z Rzeszowa.

Dziki zaczęły rozgrywki zdecydowanie gorzej. Przegrana w Brzegu na start 2-5 była lekkim zaskoczeniem. W drugiej kolejce akademicy jednak ponownie schodzili z parkietu pokonani. Tym razem w mocno okrojonym składzie ulegli w Pyskowicach 2-9. Aktualnie z zerowym dorobkiem punktowym zielono-biali okupują ostatnie miejsce w tabeli swojej grupy. W przedsezonowych rozmowach zarówno trener jak i zawodnicy pozytywnie wypowiadali się w kontekście nadchodzącego sezonu. Szeroka kadra oraz dobrze przepracowany okres przygotowawczy miały być gwarantem dobrych wyników.

Czy te są tylko kwestią czasu? Najbliższa szansa na pierwsze zwycięstwo rozgrywkach już w sobotę. Początek spotkania w hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Głębokiej 31 o godzinie 14:00.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas