Pierwszy dzień ZMP za nami

Inauguracyjna odsłona Zimowych Mistrzostw Polski zakończona. Pierwszego dnia zmagań zawodnicy AZS UMCS Lublin zdobyli dla Klubu cztery medale.

Dorobek zespołu z Lublina to trzy brązowe oraz jeden srebrny krążek. Jak mówi trener Jacek Kasperek – będzie tylko lepiej!

Pierwszy na podium stanął najbardziej doświadczony w ekipie zielono-białych Konrad Czerniak. Jako trzeci dopłynął w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Startował jeszcze na setkę motylkiem, ale tam był piąty. Pamiętajmy, że nasz zawodnik dopiero co wrócił z Mistrzostw Świata w Chinach. Zmęczenie może mieć tu zatem znaczenie. Przed Konradem jeszcze start na 50 motylkiem.

Także na trzecich miejscach swoje konkurencje zakończyły nasze panie: Paula Żukowska oraz Katarzyna Kołodziej. Pierwsza z nich trenuje w zespole z Lublina pod okiem trenera Andrzeja Świtkowskiego od września. Startowała na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Katarzyna Kołodziejczyk natomiast medal wywalczyła podobnie jak Konrad Czerniak, na sto motylkiem.

Najlepsze zawodniczki AZS UMCS Lublin zostawiły na koniec. W przedostatniej konkurencji – sztafecie 4 x 50 metrów stylem zmiennym przegrały tylko z Juvenią Warszawa, która pobiła Rekord Polski. Srebrne medale zawisły na szyjach: Danieli Georges, Julii Adamczyk, Wiktorii Samuły oraz Wiktorii Czarneckiej.

Przed nami jeszcze cztery dni zmagań! Dołącz do wydarzenia na Facebooku, żeby być na bieżącao. Link TUTAJ.