X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
LUK AZS – Marba 1-0

LUK AZS – Marba 1-0

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin udanie zainaugurowały rywalizację play–off. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu pokonały KS Marbę Sędziszów Małopolski 1-3.

 

Lublinianki Jacka Rutkowskiego pojechały na to spotkanie w dobrych nastrojach. Sezon zasadniczy zakończyły na czwartym miejscu, co oznaczało, że to one są zespołem rozstawionym przed pierwszą rundą walki o awans do 1. Ligi Siatkówki Kobiet. Dodatkowo podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego wygrały cztery z kolei ostatnie mecze ligowe.

W dotychczasowych starciach między AZS-em a Marbą, które miały miejsce w sezonie zasadniczym był remis 1-1. W Lublinie na początku rozgrywek górą były sędziszowianki (2-3), natomiast w drugim starciu pewnie na wyjeździe zwyciężył LUK 0-3.

Spotkanie pierwszej rundy play–off między czwartymi w tabeli akademiczkami, a piątymi siatkarkami zapowiadał się na wyrównany bój. Taki też był. W pierwszej partii lublinianki wygrały 23-25. Kolejna partia była podobnie do pierwszej minimalnie na korzyść gości (22-25). Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w trzeciej partii. Lublinianki miały nadzieję, że już ona zakończy ten mecz, ale waleczne gospodynie ambitnie walczyły, aby przedłużyć swoje szanse w spotkaniu. Ostatecznie to im się udało, bo to Marba wygrała seta na przewagi 29-27. Mieliśmy 1-2. Podrażnione niewykorzystaną szansą akademiczki zaczęły czwartą partię od szybkiego wypracowania kilku oczek zapasu. Przewagę utrzymywały już do końca. Zwyciężył 20-25, a w całym meczu 1-3.

Kolejny mecz w Lubline (prawdopodobnie 7 kwietnia). Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.

- To było bardzo wyrównane spotkanie. Gra toczyła się punkt za punkt. Po naszej stronie bardzo dobrze funkcjonował blok, co z pewnością przyczyniło się do zwycięstwa. Wszystko wyglądało też jak powinno w obronie. Końcówka trzeciej partii kosztowała nas wiele sił, więc kolejnego seta zaczęłyśmy z delikatnymi obawami. Okazało się jednak, że i rywalki były już wyczerpane. Już na początku udało nam się odskoczyć i ta odsłona przebiegła po naszej myśli - komentuje zawodniczka LUK AZS UMCS Lublin, Adrianna Nejkauf.

 

KS Marba Sędziszów Małopolski – LUK AZS UMCS Lublin 1-3 (23-25, 22-25, 29-27, 20-25)

LUK AZS UMCS Lublin: Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska, Zuzanna Urbańska, Paulina Konop, Magdalena Bogusz, Aleksandra Krzyżak, Paulina Kłuś, Katarzyna Bogdańska, Adrianna Nejkauf, Dominika Wawerska, Wiktoria Kowalska.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas