Lublin 700 lat Lublina UMCS
W niedzielę pierwszy mecz domowy

W niedzielę pierwszy mecz domowy

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin w niedzielę o godzinie 16:00 po raz pierwszy w tym sezonie zagrają w hali Globus. W meczu drugiej kolejki 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet akademiczki podejmą UKS Varsovię Warszawa.

 

Niedzielne rywalki lublinianek na inaugurację rozgrywek okazały się lepsze od FutureNet Imperium Katowice. W Warszawie wygrały 29-26. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole prowadzonym przez trenera Janusza Szymczyka była Natalia Zawadzka. Zapisała na swoim koncie osiem trafień. Po cztery bramki zdobyły Julita Jabłońska oraz Magdalena Jarosiewicz. Ta druga dwukrotnie wykazała się skutecznością w końcówce spotkania, w ważnych dla drużyny momentach.

MKS AZS UMCS Lublin w pierwszej serii gier nie sprostał natomiast na wyjeździe Wesołej Warszawie. Zielono-białe uległy 20-30, co było pewnym zaskoczeniem. Akademiczki prowadziły wyrównaną walkę przez większość część spotkania. W ostatnim kwadransie w zespole trenera Patryka Maliszewskiego przestało jednak coś funkcjonować, co skutkowało porażką.

Niedzielne spotkanie w hali Globus będzie świetną okazją do rehabilitacji za falstart z Wesołą. W zeszłym sezonie AZS zwyciężył u siebie Varsovię 28-21. Czy także tym razem atut własnego parkietu sprawi, że akademiczki wygrają z rywalkami? Odpowiedź na to pytanie w niedzielę. Początek meczu o godzinie 16:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas