X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Piesko znowu złota. Za nami II dzień zmagań

Piesko znowu złota. Za nami II dzień zmagań

Swój drugi złoty medal ZMP Juniorów 16 lat zdobyła Martyna Piesko! Był to jedyny krążek wywalczony przez akademików podczas drugiego dnia zmagań w Aqua Lublin.

 

Sobotnie eliminacje pokazały, że Martyna będzie jedną z kandydatek do zwycięstwa. Z wynikiem 28.42 sekundy zakwalifikowała się do finału 50 metrów stylem grzbietowym z 1. miejsca. W decydującym starcie zawodniczka AZS UMCS Lublin popłynęła jeszcze szybciej. Jako jedyna złamała granicę 28 sekund (27.92), pewnie sięgając po swoje drugie indywidualne złoto tych mistrzostw. Za jej plecam zmagania ukończyły Anna Kozińska (UKS "GIM 92 URSYNÓW") i Adela Piskorska (UKP "TORPEDA" Oleśnica)

- Czuję się bardzo dobrze. Poprawiłam tutaj dwie życiówki, także jestem spełniona jak na razie. Nie ukrywam, że mimo doskonałej formy rywalek, liczyłam, że to ja wywalczę te dwa złote krążki. To się udało. W przyszłym tygodniu mam Mistrzostwa Polski Seniorów. Wyruszam na nie ‒ do Ostrowca już we wtorek. Mam nadzieję, że będzie tam równie dobrze. ‒ powiedziała Martyna Piesko.

AZS UMCS Lublin po dwóch dniach zmagań zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji medalowej oraz 6. w zestawieniu punktowym.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas