Lublin 700 lat Lublina UMCS
To będzie zupełnie inna drużyna – mówi trener szczypiornistów

To będzie zupełnie inna drużyna – mówi trener szczypiornistów

Piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin mają za sobą nierówny sezon. Były momenty lepsze i gorsze. Ostatecznie zmagania na drugoligowych parkietach zakończyli na czwartym miejscu. O planach na najbliższy rok opowiedział trener zespołu, Patryk Maliszewski.

 

Na jakim etapie są przygotowania do kolejnego sezonu? Były już pierwsze gierki kontrolne?

Jesteśmy dopiero na samym początku. To przykre. Niestety dopiero teraz studenci zaczynają się zjeżdżać, a ten okres wolnego był dla nich raczej czasem na zaliczenia uczelniane i własne sprawy. Można powiedzieć, że wystartujemy z marszu. Na szczęście udało nam się przełożyć pierwszą kolejkę, więc rozpoczniemy tydzień później.

 

Pojawią się w zespole nowe twarze?

Czekamy na kilka osób, które od października rozpoczną studia. Jest wśród nich zawodnik z polskimi korzeniami, który występował w rezerwach klubu z Bundesligi. Wzmocni nas około sześciu czy siedmiu nowych graczy.

 

Drużyna znacząco będzie różnić się od zeszłorocznej?

To będzie zupełnie inny zespół. Postanowiliśmy odmłodzić skład. Z bardziej doświadczonych zawodników póki co można powiedzieć, że w drużynie będą: Jakub Brodziak, Bartłomiej Świąder, Sebastian Nowak, Cezary Muszyński, Kamil Bernat i Miłosz Drozd.

 

Co z pozostałymi szczypiornistami?

Michał Dziemiach zakończył studia i wrócił do Białegostoku. Michał Rogalski poszedł grać do jednej z niższych lig niemieckich, a Tomasz Kiełczykowski przeniósł się do pierwszoligowego Radzymina. Niektórzy nie podjęli treningów z zespołem.

 

Zatem jakie są założenia przed nowym sezonem?

Jak wspomniałem już wcześniej, chcemy odmłodzić nasz zespół. Dlatego w tym roku przede wszystkim będziemy chcieli, aby ci zawodnicy zdobyli jak najwięcej doświadczenia.

 

fot. Paulina Ziemiańska

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas