Lublin 700 lat Lublina UMCS
Piłkarze powalczą w Madrycie. Od niedzieli AME!

Piłkarze powalczą w Madrycie. Od niedzieli AME!

Drużyna piłkarska Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej od niedzieli walczyć będzie w Akademickich Mistrzostwach Europy! Te w stolicy Hiszpanii ‒ Madrycie potrwają do 27 lipca!

 

Prawo gry w czempionacie na Starym Kontynencie ekipa z Lublina wywalczyła rok temu, podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Wtedy zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. W zestawieniu uniwersytetów wywalczyła natomiast złote medale. Zespół od lat prowadzi trener Tomasz Bielecki, pod wodzą którego sukcesy osiągają drużyny piłkarskie i futsalowe. Jak sam przyznaje, drużyna jest zgrana, ale zabraknie w niej kilku zawodników. Niewiadomą pozostaje dyspozycja przeciwników, jak i sami rywale ‒ bo jeszcze nie jest jasnym, z kim przyjdzie zmierzyć się w fazie grupowej piłkarzom z Lublina.

- Losowanie odbędzie się dopiero w sobotę. To wielka niewiadomo, z kim zagramy. Wystąpi 20 drużyn z całej Europy. My jesteśmy jedyną z Polski. Dysponujemy mocną kadrą, ale mogłaby być ona mocniejsza. Nie pojadą z nami piłkarze Motoru Lublin ‒ Marcin Michota, Michał Paluch czy Szymon Bielecki. Drużyna jest jednak stabilna. Chłopcy się lubią. Przygotowania przebiegały spokojnie. Głównie pracowaliśmy nad sprawnością fizyczną. Wczoraj graliśmy sparing z Lublinianką. Wygraliśmy go 2-1. Trudno teraz mówić, co ugramy w Hiszpanii. Nie wiemy, jaki poziom tam zastaniemy. Skupiamy się tylko na kolejnym meczu. Chcemy go wygrać. Ta filozofia jest nam bardzo bliska. Pozwoliła osiągnąć wszystkie dotychczasowe sukcesy. ‒ mówi trener Bielecki.

Rywalami ekipy lubelskiej mogą być zawodnicy z: Chorwacji, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumuni, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy. Losowanie czterech pięciozespołowych grup w najbliższą sobotę.

 

Skład: Michał Walaszek, Patryk Nieradko, Michał Kowalczyk, Piotr Dajos, Piotr Waszczyński, Paweł Zabielski, Roman Skowroński, Norbert Myszka, Mateusz Bednarski, Krzysztof Kurkiewicz, Hubert Kotowicz, Maciej Skrzypek, Krzysztof Ziętek, Maciej Wellman, Michał Adamczyk, Mateusz Łaska, Piotr Chodziutko.

Sztab: Tomasz Bielecki, Piotr Jasiulewicz, Paweł Porzucek.

 

fot. M. Skubisz

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas