Lublin 700 lat Lublina UMCS
Piłkarze brązowymi medalistami AMP

Piłkarze brązowymi medalistami AMP

Zawodnicy AZS UMCS Lublin zajęli trzecie miejsce Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej! W klasyfikacji uniwersytetów zdobyli natomiast złote medale. Zawody rozegrano w Gdańsku w dniach 10-13 czerwca.

 

W grupie rywalami zielono-białych były: Akademia Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Warszawska oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny. W pierwszym spotkaniu turnieju zawodnicy prowadzeni przez trenera Tomasza Bieleckiego przegrali z AJD Częstochowa 0-1. W kolejnym pojedynku piłkarze z Lublina wyraźnie pokonali Politechnikę Warszawską 4-0. O losach awansu do następnej fazy decydowało starcie ze Szczecinem. W nim górą byli zawodnicy UMCS-u i to oni wywalczyli miejsce w ćwierćfinale.

Walka o strefę medalową z Uniwersytetem Rzeszowskim była bardzo zacięta. W regulaminowym czasie gry był remis 2-2. Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero karne. Lepiej wykonywali je podopieczni trenera Bieleckiego. Serię “jedenastek” wygrali 4-3 (obajrzyj TUTAJ), dzięki czemu zapewnili sobie miejsce w półfinale.

Tam ich rywalem była Politechnika Opolska. Niestety przeciwnicy okazali się zbyt mocni i to oni awansowali do finału po wygranej 2-0. Piłkarzom z Lublina została walka o brązowy medal w klasyfikacji ogólnej oraz złoto w typach uczelni (uniwersytety).

Decydujące starcie Lublin wyraźnie rozstrzygnął na swoją korzyść, zwyciężając 3-0. AZS UMCS został trzecią drużyną Akademickich Mistrzostw Polski oraz najlepszym uniwersytetem w kraju. Królem strzelców został zawodnik zielono-białych, Hubert Kotowicz (4 bramki). Zawody wygrała Politechnika Opolska. Na drugim stopniu podium stanęli piłkarze Akademii Jana Długosza w Częstochowie.


- To dla nas ogromny sukces. Gdzieś tam w głowach marzyliśmy o tym, żeby nawet zdobyć tytuł. Taka myśl, że jest to możliwe pojawiła się po ćwierćfinale z faworyzowanym Rzeszowem. Drużyna pokazała “team spirit”. Od początku turniej był dla nas bardzo ciężki, ale chłopaki wykazali się ogromnym charakterem. Pierwszy mecz grupowy przegraliśmy i on już w zasadzie postawił nas pod ścianą. W kolejnym wygraliśmy 3-0. Spotkanie ze Szczecinem musieliśmy wygrać. W pierwszej połowie przy wyniku 0-0 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Dopiero w końcówce udało nam się zdobyć dwie bramki. Rywale zdołali strzelić nam jednego gola, ale wygraliśmy 2-1. W ćwierćfinale pokonaliśmy Rzeszów po rzutach karnych. Potem graliśmy z Politechniką Opolską. To był wyrównany pojedynek, ale lepsi okazali się rywale. Wiadomo, że drużyna była lekko rozczarowana. Zostało nam starcie o brąz w klasyfikacji ogólnej i złoto wśród uniwersytetów. Wygraliśmy 3-0, ale to nie był wcale jednostronny mecz. Myślę, że gdybyśmy pokonali Opole w półfinale, nikt by nas nie powstrzymał. Jesteśmy jednak bardzo szczęśliwi. To nasz najlepszy wynik w historii  powiedział trener AZS UMCS Lublin, Tomasz Bielecki.

 

AZS UMCS Lublin: Mateusz Bednarski, Szymon Bielecki, Wiktor Bogusz, Mateusz Cydejko, Piotr Dajos, Filip Filipczuk, Michał Kobiałka, Hubert Kotowicz, Michał Kowalczyk, Mateusz Małaj, Marcin Michota, Norbert Myszka, Patryk Nieradko,  Michał Paluch, Grzegorz Pypa. Roman Skowroński, Volodymyr Trokhymchuk, Tomasz Tymosiak, Jakub Wankiewicz, Jakub Wiśniewski, Paweł Zabielski, Krzysztof Ziętek, Mateusz Łaska.
Trener zespołu: Tomasz Bielecki
Kierownik zespołu: Paweł Porzucek

 

fot, AMP w piłce nożnej/finał

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas