Plebiscyt Dziennika Wschodniego rozstrzygnięty

W piątek 26 stycznia odbyła się gala finałowa 13. Plebiscytu “Dziennika Wschodniego” na Najlepszego Sportowca 2017 roku! Wśród nagrodzonych znalazła się brązowa medalistka Mistrzostw Świata - Malwina Kopron, a także pływak - Jan Świtkowski.

Zawodniczka KU AZS UMCS Lublin zwyciężyła w głosowaniu kapituły, która składała się z dziesięciu przedstawicieli środowiska sportowego. Komisja obradowała pod przewodnictwem redaktora naczelnego “Dziennika Wschodniego” - Krzysztofa Wiejaka. Trzecie miejsce w tym zestawieniu przypadło pływakowi KU AZS UMCS Lublin, Janowi Świtkowskiemu. Dwójkę reprezentantów Klubu Uczelnianego przedzielił aktualny mistrz świata w rzucie młotem, Paweł Fajdek (Agros Zamość).

W głosowaniu kibiców zwyciężył kolaż Pogoni Mostostal Puławy, Filip Maciejuk. Zawodnik zgromadził na swoim koncie prawie 2000 punktów. Kolejnego w rankingu Daniela Jeleniewskiego wyprzedził o ponad 800. Zawodnik Speed Car Motor Lublin uzbierał bowiem 1139 punktów. Trzecie miejsce powędrowało do piłkarki Górnika Łęczna - Eweliny Kamczyk (732 pkt). Na czwartym miejsce znalazła się triumfatorka głosowania kapituły - Malwina Kopron.

Najlepszym niepełnosprawnym sportowcem wybrany został Piotr Sawicki (Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji Start).

Razem z Ludowymi Zespołami Sportowymi przyznano także osobe wyróżnienia. Tytuł trenera roku powędrował do Adama Wojewódki (Pogoń Mostostal Puławy). Najlepszym sportowcem został kolarz torowy, Daniel Staniszewski (Pogoń Mostostal Puławy), natomiast nadzieją olimpijską wybrano zapaśniczkę, Aleksandrę Wólczyńską (Supleks Kraśnik).